Banner
Domů > produkty >> Kosmetická surovina

Kyselina azelaová pokožky Azelaic Acid Powder

Azelaic Acid Powder
COA kyseliny azelaové
Chat teď

Podrobnosti o produktu

Základní informace o prášku kyseliny azelaové

jméno výrobku Azelaic acid Powder Jiné jméno Kyselina azelaová
Specifikace 99,5% Vzhled Bílý krystalický prášek
Molekulární vzorec C9H16O4 Molekulární váha 188,22
Č. CAS 123-99-9 EINECS Č. 204-669-1
Standard USP nebo EP Certifikace ISO, KOSHER, FDA
Školní známka Lékařské a kosmetické Rozpustný Voda
Strukturální vzorec Azelaic Acid powder

Prášek kyseliny azelaové se průmyslově vyrábí ozonolýzou kyseliny olejové. Vedlejším produktem je kyselina nonanová. Vyrábí se přirozeně Malassezia furfur (také známý jako Pityrosporum ovale), kvasinky, které žijí na normální kůži. Bakteriální degradace kyseliny nonanové poskytuje kyselinu azelaovou.


Funkce prášku kyseliny azelaové

Kyselina azelaová se používá k léčbě mírného až středně těžkého akné, a to jak komedonního, tak zánětlivého. Patří do třídy léků zvaných dikarboxylové kyseliny. Funguje tak, že ničí bakterie akné, které infikují póry kůže. Snižuje také produkci keratinu, což je přírodní látka, která podporuje růst bakterií akné.

Používá se k léčbě pigmentace kůže včetně melasmatu a po zánětlivé hyperpigmentaci, zejména u osob s tmavšími typy pleti. Bylo doporučeno jako alternativa k hydrochinonu (HQ). Jako inhibitor tyrosinázy snižuje syntézu melaninu.


Aplikace prášku kyseliny azelaové

1. Prášek na bázi kyseliny azelaové může inhibovat syntézu mikrobiálních proteinů, takže pro propionibacterium acnes a staphylococcus epidermidis mají antibakteriální aktivitu, lze použít jako léčivo proti akné.

2. Pro dobrou propustnost pokožky může krémová kosmetika přidávající naši kyselinu zvýšit absorpci prostřednictvím funkcí pokožky a zesvětlit účinnost rtěnky.

3. Prášek na bázi kyseliny azelaové nebo soli zinku a kompatibilita s vitamínem B6 lze použít pro přípravky pro péči o vlasy pro muže, onemocnění vypadávání vlasů, ošetření na bázi hormonů a současně ke stimulaci růstu vlasů.


Dotaz