Banner
Domů > produkty >> API

Chloramphenicol

Chloramphenicol
Specifikace: 99%
Č. CAS: 56-75-7
Standardní: USP nebo EP
Certifikáty: ISO, Halal, FDA
Výhoda: Vzorek zdarma, GMP Standard, profesionální výrobce
Seznam produktů FZBIOTECH
Chat teď

Podrobnosti o produktu

Základní informace

jméno výrobku

Chloramphenicol

Jiné jméno

Prášek z chloramfenikolu

Specifikace

99%

Vzhled

Bílý nebo bezbarvý prášek

Molekulární vzorec

C 11 H 12 Cl {{{2}} N {{{2}} O 5

Molekulární váha

323.13

Č. CAS

56-75-7

EINECS Č.

200-287-4

Standard

USP nebo EP

Certifikace

ISO, Halal, FDA

Dodavatel

FZBIOTECH

Vzorek

Nabídka zdarma

Strukturální vzorec

Chloroamphenicol.gif


Úvod

Chloramfenikol je širokospektrální antibiotikum, které inhibuje translaci 50 S ribozomální podjednotky v kroku peptidyltransferázy. Má obvykle bakteriostatický účinek a je účinný proti různým gram-pozitivním a gram-negativním organismům. Má anti-rickettsiovou aktivitu a je také účinný proti Chlamydii ze skupiny granulomů horečky papoušků. Streptomyces venuzuelae izolovaný z půdních bakterií je izolován z lunárního šneka, lunatických hrdinů a syntetizovaného zpracování. Může být použit k výběru bakteriálních CAT genů.


Výhody

Chloramfenikol je účinný proti mnoha grampozitivním a gramnegativním bakteriím a většině anaerobních organismů. Vzhledem k rezistenci a bezpečnosti léčiv, přestože se někdy používá lokálně pro oční infekce, již nejde o léky první linie pro jakoukoli indikaci ve vyspělých zemích. Globální problém zvyšování odolnosti bakterií vůči novým drogám však způsobil nový zájem o jejich použití. V zemích s nízkými příjmy se chloramfenikol stále hojně používá, protože je levný a snadno dostupný.


Nejzávažnější nežádoucí účinky spojené s léčbou jsou myelotoxicita, která se může vyskytnout dvěma různými způsoby: myelosuprese (jedná se o přímý toxický účinek léku, obvykle reverzibilní) a plastická anémie, která je idiopatická (Vzácné, nepředvídatelné a nezávislé na dávce) a obvykle je fatální.Dotaz

Mohlo by se Vám také líbit