Banner
Domů > produkty >> Kosmetická surovina

Isotretinoinový prášek

Isotretinoinový prášek
Seznam kosmetických přípravků FZBIOTECH
Chat teď

Podrobnosti o produktu

Základní informace

jméno výrobkuIsotretinoinový prášekJiné jménoNeovitaminaacid
Specifikace99%VzhledŽlutý krystalický prášek
Molekulární vzorecC20H28O2Molekulární váha300.44
Č. CAS4759-48-2EINECS Č.225-296-0
OEM ServiceAnoStandardUSP nebo EP
CertifikaceISO, Halal, FDAŠkolní známkaLékařské a kosmetické
Strukturální vzorecisotretinoin.png


Isotretinoinový prášek je droga používaná hlavně k léčbě těžké akné. Používá se jen zřídka k prevenci určitých rakovin kůže (skvamocelulárního karcinomu) ak léčbě jiných rakovin. Používá se také k léčbě ichtyózy typu harlekýn, obvykle smrtelné kožní choroby a lamelární ichthyózy. Je to retinoid, který souvisí s vitaminem A a nachází se přirozeně v lidském těle. Její isomerní kyselina retinová je také lékem na akné.


Použití

Isotretinoin se používá hlavně pro těžké cystické akné a akné, které nereaguje na jiné léčby. Mnoho dermatologů také podporuje její použití pro méně závažné akné, které se ukázalo jako rezistentní vůči jiným terapiím nebo může způsobit fyzické nebo psychologické zjizvení. Isotretinoin se nedoporučuje k léčbě prepubertálního akné a nedoporučuje se dětem mladším 12 let.

Je také účinný pro hnisavé potní žlázy a některé těžké akné rosacea. Může být také použit k léčení hartykýn ichtyózy, šupinaté ichtyózy a v případě pigmentované suché kožní choroby k úlevě od keratózy. Používá se k léčbě vzácně pozorované osifikující fibrózy. Může být také použit k léčbě neuroblastomu, neurokarcinomu.


Efekty

U mladých lidí, kteří stále rostou, může zastavit dlouhý růst kostí. U lidí s akné, kteří dostávají doporučené dávky Accutane, může dojít k předčasnému uzavření epifýzy.

Dotaz