Banner
Domů > produkty >> Kosmetická surovina

Isotretinoinový prášek

Isotretinoinový prášek
Seznam kosmetických přípravků FZBIOTECH
Chat teď

Podrobnosti o produktu

Základní informace o isotretinoinovém prášku

jméno výrobku Isotretinoinový prášek Jiné jméno Neovitaminaacid
Specifikace 99% Vzhled Žlutý krystalický prášek
Molekulární vzorec C20H28O2 Molekulární váha 300,44
Č. CAS 4759-48-2 EINECS Č. 225-296-0
OEM Service Ano Standard USP nebo EP
Certifikace ISO, KOSHER, FDA Školní známka Lékařské a kosmetické
Strukturální vzorec isotretinoin.png

Isotretinoinový prášek, známý také jako kyselina 13-cis-retinová (a hovorově označovaná jako její dřívější značka Accutane nebo Roaccutane), je lék používaný především k léčbě těžkého akné. Zřídka se také používá k prevenci určitých rakovin kůže (skvamocelulárního karcinomu) a při léčbě jiných rakovin. Používá se k léčbě ichtylózy harlekýnového typu, obvykle smrtelné kožní choroby a lamelární ichthyózy. Je to retinoid, což znamená, že souvisí s vitamínem A a nachází se v malém množství přirozeně v těle. Jeho izomer, tretinoin, je také lékem na akné.


Použití isotretinoinového prášku

Isotretinoin se používá především pro těžké cystické akné a akné, které nereagovalo na jiné léčby. Mnoho dermatologů také podporuje její použití pro léčbu menších stupňů akné, které jsou odolné vůči jiným léčbám nebo které způsobují fyzické nebo psychické zjizvení. Isotretinoin není indikován k léčbě prepubertálního akné a nedoporučuje se dětem mladším 12 let.

To je také poněkud efektivní pro hidradenitis suppurativa a některé případy těžké akné rosacea. Může být také použit k léčení hartykýn ichtyózy, lamelární ichtyózy a používá se v případech xeroderma pigmentosum k úlevě od keratóz. Používá se k léčbě mimořádně vzácného stavu progresivní fibrodysplasie ossificans. Používá se také k léčbě neuroblastomu, formy rakoviny nervu.


Účinky isotretinoinového prášku

U mladých lidí, kteří stále rostou, může zastavit růst kostí. U lidí s akné, kteří dostávají doporučené dávky Accutane, může dojít k předčasnému uzavření epifýzy.

Je známo, že způsobuje dysfunkci meibomické žlázy, která způsobuje perzistující keratokonjunktivitidu sicca (suché oko). Plísně s meibomickými a slinnými žlázami jsou pravděpodobně způsobeny neselektivní apoptózou buněk exokrinních žláz. Po přerušení léčby isotretinoiny byla u některých lidí přetrvává snížená noční vidění.
Dotaz