Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Léčba akné - kyselina azelaová

Feb 24, 2016

Zavedení kyseliny azelaové
Kyselina azelaová se vyskytuje u pšenice, ječmene a žita. Má antibakteriální, protizánětlivé a exfoliační vlastnosti, což z něj činí skvělý léčivý přípravek pro akné a růžovku. Vzhledem k tomu, že kyselina azelaová inhibuje syntézu melaninu, je také účinná proti hyperpigmentaci a melasům.
Výrobky obsahující kyselinu azelajovou lze získat pouze prostřednictvím předpisu ve Spojených státech a v některých asijských zemích, avšak na dalších místech je nabízeno jako léčba bez předpisu. Přípravky s kyselinou azelajovou jako aktivní složkou zahrnují Skinoren, Azelex, AcneDerm a Finacea. Skinoren, Azelex a AcneDerm jsou zaměřeny na léčbu akné, zatímco Finacea je více pro rosacea.

Skinoren je k dispozici v krémové i gelové formě. Krémová verze má 20% kyselinu azelainovou, zatímco gelová forma má 15%. Předtím jsem použil gel a upřednostňoval ho, protože je lehčí, méně dráždivý a méně ucpává póry. Přípravek Azelex je k dispozici pouze ve formě krému s 20% kyselinou azelainovou . Konečně Finacea obsahuje 15% kyseliny azelaové v gelové bázi. (Skinoren gel má být skutečně stejný jako Finacea, protože oba vyrábí společnost Intendis.)

Jak používat kyselinu azelaovou
Při použití v léčbě akné při léčbě akné může kyselina azelaová vést k pálení, píchání, brnění nebo svědění kůže. Nicméně tyto příznaky obvykle ustupují během několika týdnů užívání a jsou obecně mnohem méně časté než u většiny jiných léků proti akné na předpis. Kromě toho, protože se ukázalo, že přísada podporuje růst vlasů, je možné, že při aplikaci této složky na obličej dostanete nadměrný růst obličeje. Od roku 2002 je to složka schválená FDA.

Kde koupit kyselinu azelainovou?
Můžete mít hluboké pochopení kyseliny azelaové . Xi'an Fengzu Biological Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel rostlinných extraktů a monomer, se věnuje poskytování různých čistých rostlinných extraktů a monomer s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back