Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Adenosin "využívá a přináší výhody

Mar 04, 2017

Adenosinový prášek je purinový nukleosid složený z molekuly adeninu připojeného k molekule ribózového cukrového molekuly (ribofuranosa) přes β-N9-glykosidovou vazbu. Adenosin se v přírodě běžně vyskytuje a hraje důležitou roli v biochemických procesech, jako je přenos energie - adenosin trifosfát (ATP) a adenosindifosfát (ADP) - stejně jako signální transdukce jako cyklický adenosinmonofosfát (cAMP).

Adenosinový prášek se používá pro:

Léčba určitých typů nepravidelného srdečního tepu. Některé značky adenosinu se používají během stresového testu srdce. Může být také použita pro jiné podmínky, které určil lékař.

Adenosin je antiarytmikum a nukleosid. Funguje při léčbě nepravidelného srdečního tepu zpomalením elektrického vedení v srdci, zpomalením srdeční frekvence nebo normalizací srdečního rytmu. Pomáhá při zátěžovém testu srdce zlepšením průtoku krve do srdce.

Jak používat prášek adenosinu:

Používejte adenosin podle pokynů svého lékaře. Zkontrolujte na štítku na léku správné pokyny pro dávkování.

Adenosinový prášek se podává formou injekce do ordinace lékaře, nemocnice nebo kliniky. Pokud máte jakékoliv dotazy, obraťte se na svého lékaře.

Pokud vynecháte dávku adenosinu, okamžitě kontaktujte svého lékaře.

Zeptejte se svého poskytovatele zdravotní péče o všech možných otázkách, jak používat adenosin.

Existuje několik farmakologických aspektů této molekuly.

Účinky na srdce a krevní cévy

V srdci a cévách má adenosin hluboké účinky. Pomáhá dilatovat nebo rozšiřovat krevní cévy, které zásobují srdce (koronární krevní cévy), a tím zvyšuje zásobení krevních svalů krví.

Krevní cévy po celém těle se dilatají i při podávání adenosinu.

V srdci adenosin snižuje srdeční frekvenci a také snižuje rychlost, kterou impulsy proudí mezi srdečními svaly, aby vyvolaly kontrakci.

Adenosin působí v protikladu k adrenalinu a také má protilátky proti trombocytům, které zabraňují agregaci krevních destiček.

Účinky na ledviny

V ledvinách redukuje adenosin průtok krve, rychlost glomerulární filtrace a snižuje sekreci reninu.

Účinky na plíce

V plicích adenosinový prášek ztuhne dýchací cesty, ale snižuje odolnost proti průtoku krve v plicích a může se tedy použít ke snížení tlaku v plicní tepně.

Účinky na játra

V játrech adenosin způsobuje zúžení krevních cév a zvyšuje rozklad glykogenu za vzniku glukózy. Také zabraňuje rozpadu tuku nebo lipolýze a zlepšuje příjem glukózy.

Účinky na centrální nervový systém

V mozku je adenosin depresivní neurotransmiter.

Účinky na nadledviny

V nadledvinkách se při podávání adenosinu vylučují sekrece a produkce steroidních hormonů.

Účinky na imunitu

Adenosin do jisté míry potlačuje imunitní a imunologické funkce.

Kde koupit Adenosine prášek?

Můžete mít hluboké pochopení prášku adenosinu. Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel monomeru, se věnuje poskytování různých monomerů s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back