Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Zemědělství používané pro polyglutamovou kyselinu / γ-PGA

Jul 20, 2020

Kyselina polyglutamová je druh homopolyaminokyseliny polymerované monomerem kyseliny glutamové prostřednictvím amidové vazby. Je to druh biopolymerního materiálu. Je to aminokyselina třetí generace připravená fermentací surovin, jako je glutamát sodný a glukóza. , A další výhody. Přidání do složených hnojiv, složených hnojiv, organických hnojiv, močoviny, ve vodě rozpustných hnojiv a dalších hnojiv má několik funkcí, jako je snížení ztráty živin hnojiv, zlepšení využití hnojiv a regulace růstu rostlin. Jedná se o novou generaci synergistů hnojiv. Má významné aplikační účinky na rýži, pšenici, kukuřici, arašídy, sladké brambory, jamy, zeleninu, ovocné stromy a jiné rostliny a může výrazně zvýšit výnosy plodin o 10% - 25% a kořenové plodiny o více než 30%.

Poly L Glutamic Acid

Jaký je normální mechanismus kyseliny polyglutamové k podpoře růstu rostlin? Jinými slovy, proč má kyselina polyglutamová tak dobrý účinek? Protože je to účinek trojice velkých molekul, středních molekul a malých molekul.


Má velmi dobrou retenci vody. Říkáme tomu zadržování vody a zadržování hnojiv. Může snížit ztrátu vody a odolávat suchu. Podle své molekulární struktury má dobrou funkci chelatačních stopových prvků. Navíc sám o sobě patří do kategorie mikroorganismů. Má tedy za následek zlepšení struktury půdních mikroorganismů.


Druhým je jeho velmi důležitá fáze, která se provádí jako biologický stimul a signální látka. Může výrazně zlepšit účinnost fotosyntézy rostlin; kromě toho může up-regulovat geny související s odolností rostlin vůči stresu a zlepšit schopnost odolnosti vůči stresu. Jednoduše řečeno, čím horší je prostředí, tím lepší je účinek. V tuto chvíli se jeho odpor plně projeví.


Pak se stává aminokyselinou a je přímo absorbován. Kyselina polyglutamová snižuje obsah malondialdehydu, zvyšuje hromadění prolinu, zlepšuje aktivitu antioxidačních enzymů a zlepšuje schopnost rostlin odolávat zamrzání.


Back