Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Mandlovou mouku - proti rakovině, kráse, pomocné trávení

Dec 03, 2015

Co je to mandlovou mouku? Co je to mandlová moučka?
Mandlový prášek je druh mandlového zpracovaného produktu, jeho suroviny jsou mandle.
Mandlový prášek, může udržet pružnost pokožky, vyblednout melanin pryč od tváře, aby pleť bílá a měkká. Historici mysleli, meruňka a jujube mají nejdelší výsadbu v historii. Starověký Peršané a Arabové dělali "mandlové mléko" jako osvěžující nápoje, je surovinou meruňkové maso a voda. Mezitím může být mandlový prášek použit jako jiný ochucení potravin.Ammond prášek je druh marhule výrobky, mandlový mletí proces.
Mandlová mouka a jídlo jsou oba právě rozemleté ​​mandle. Mandlově mouka se nejčastěji vyrábí s bledými mandlemi (bez kůže), zatímco mandlová moučka může být vyrobena buď z celých, nebo z bledých mandlí. V obou případech je konzistence spíše jako kukuřičná mouka než pšeničná mouka. Zjistil jsem, že z větší části mohou být použity zaměnitelně. Některé mandlové moučky jsou velmi jemné, ale musíte jít ven, abyste je našli.
Výživové složky:
Almond Powder obsahuje bohaté dietní vlákno, fosfor, fer, vápník, vitamin B17 a nenasycenou mastnou kyselinu a další výživné složky.
Sacharidy v mandlové moučce
Polovina šálku mletých mandlí obsahuje asi 10 gramů uhlohydrátů, z toho 6 vláken, pro čistý počet karbidů 4 gramy uhlohydrátů. Polovina šálku obsahuje také 10 gramů bílkovin, 23 gramů tuku a 273 kalorií.
Vhodná skupina pro mandlový prášek
Tento produkt je čistý rostlinný nápoj, bez omezení pro dav nebo věk, vhodný pro všechny zdravotnické a zdravotnické populace. Tento produkt může vyloučit toxin, zlepšit vzhled těla a prodloužit životnost. Může také udržovat ženskou pokožku a poskytovat výživu.
Co je to mandlová mouka / jídlo dobré?
Mandlovou mouku je dobré v receptech typu "rychlé chleby", jako jsou muffiny, ořechy a palačinky (viz níže uvedené recepty). Není dobré pro potraviny, jako je chléb, které vyžadují skutečné těsto (nemůžete ho hnít). Obvykle se při pečení s mandlovou moukou vyžaduje více vajec, aby se zajistila větší struktura.
Mandlovou moučku lze také použít při chlebování ryb, ale je třeba dbát na to, aby nedošlo k jeho spálení.

Back