Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Protinádorový paklitaxelu

Dec 30, 2015

Úvod

Paklitaxelemje přírodní látka pochází ze stromu tis přirozeně se vyskytující látka ze stromu a chemicky změní jej tvořit lék. Paklitaxelem je přírodní látka přirozeně se vyskytující látka ze stromu a chemicky změní jej tvořit lék pochází ze stromu tis. Výsledný lék je podáván intravenózně. Se používá jako chemoterapie drog k léčbě lidí s širokou škálu typů rakoviny.

Historie paklitaxelu

Přírodní paklitaxelu je inhibitor mitotické používané v chemoterapii. Byla objevena v programu National Cancer Institute trojúhelník Výzkumném institutu v roce 1967, kdy Monroe E. zdi a Radim C. Wani izolovaných z kůry stromu tichomořského tisu Taxus brevifolia a pojmenoval ji "taxol".

Princip fungování paklitaxelu

Paklitaxelem je inhibitor mitotické nyní používá k léčbě pacientů s rakoviny prsu, plic, vaječníků, hlavy a krku rakovina a pokročilé formy Kaposiho sarkom. Paklitaxel díla tím, že manipulují s rozdělením normálním mikrotubulové během buněčného dělení, paklitaxel se také používá k prevenci restenózy. Spolu s docetaxelem tvoří kategorie drog taxany. To bylo předmětem významné celkové syntézy od Roberta A. Holton.


Back