Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Antioxidační produkt karoten

Feb 20, 2016

Jméno beta-karotenu pochází z řecké beta a latinské karoty (carrot). Je to žlutý / oranžový pigment, který dává zelenině a ovoci své bohaté barvy. H. Wachenroder krystalizoval beta-karoten z kořene mrkvy v roce 1831 a přišel s názvem " karoten ".

Lidské tělo převádí betakaroten na vitamín A (retinol) - betakaroten je předchůdcem vitamínu A. Potřebujeme vitamín A pro zdravou pokožku a slizniční membrány, náš imunitní systém a dobré oční zdraví a zrak. Vitamín A může pocházet z potravy, kterou jíme, např. Betakarotenem nebo v doplňkové formě. Výhodou dietního beta-karotenu je to, že tělo přechází jen tolik, kolik potřebuje. Přebytek vitaminu A je toxický. Toxické hladiny vitaminu A se mohou vyskytnout, pokud konzumujete příliš mnoho doplňků.

Beta-karoten , stejně jako všechny karotenoidy, je antioxidant. Antioxidant je látka, která inhibuje oxidaci jiných molekul; chrání tělo před volnými radikály. Volné radikály poškozují buňky oxidací. Nakonec může poškození způsobená volnými radikály způsobit několik chronických onemocnění. Několik studií ukázalo, že antioxidanty díky dietě pomáhají lidskému imunitnímu systému, chrání před volnými radikály a snižují riziko vzniku rakoviny a srdečních chorob. Některé studie naznačují, že ti, kteří konzumují nejméně čtyři denní dávky ovoce a / nebo zeleniny bohaté na beta-karoten, mají nižší riziko vzniku rakoviny nebo srdečních chorob.

Muži, kteří užívají beta-karotenové doplňky po dobu 15 nebo více let, mají mnohem menší pravděpodobnost kognitivního poklesu než u jiných mužů, tvrdí výzkumníci z Harvard Medical School v Archives of Internal Medicine. Oxidační stres je považován za klíčový faktor v kognitivním úpadku, vysvětlují výzkumníci. Studie ukázaly, že antioxidační doplňky mohou pomoci předejít zhoršení kognice.

Kde koupit karoten ?
Můžete mít hluboké porozumění karotenu . Xi'an Fengzu Biologické Technology Co, Ltd, jako profesionální dodavatel rostlinných extraktů a monomer, se věnuje poskytování různých čistých rostlinných extraktů a monomerů s příznivou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back