Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Aplikace glutationu v medicíně a kosmetice

Jan 15, 2016

Zavedení L-Glutathionu:
Glutathion (GSH) je důležitý antioxidant v rostlinách, zvířatech, houbách a některých bakteriích a archech, bránící poškození důležitých buněčných složek způsobených reaktivními druhy kyslíku, jako jsou volné radikály, peroxidy, peroxidy lipidů a těžké kovy. Jedná se o tripeptid s vazbou gama-peptidu mezi karboxylovou skupinou glutamátového postranního řetězce a aminovou skupinou cysteinu (který je připojen normální peptidovou vazbou na glycin). Glutathion existuje jak v redukovaném (GSH), tak oxidovaném (GSSG ) uvádí.

Více lékařských funkcí L-Glutathionu:
1. Je hlavním endogenním antioxidantem produkovaným buňkami, podílí se přímo na neutralizaci volných radikálů a reaktivních kyslíkových sloučenin, stejně jako udržování exogenních antioxidantů, jako jsou vitamíny C a E, ve svých redukovaných (aktivních) formách.
2.Používá se v metabolických a biochemických reakcích, jako je syntéza a opravy DNA, syntéza proteinů, syntéza prostaglandinů, transport aminokyselin a aktivace enzymů. Takže každý systém v těle může být ovlivněn stavem glutathionového systému, zejména imunitním systémem, nervovým systémem, gastrointestinálním systémem a plícemi.
3. Má zásadní funkci v metabolismu železa. Kvasinkové buňky zbavené nebo obsahující toxické hladiny GSH vykazují intenzivní reakci podobnou železnému hladovění a zhoršují aktivitu extramitochondriálních enzymů ISC, po nichž následuje smrt.

Více kosmetických funkcí L-Glutathionu:
Glutathion je tripeptidová molekula nalezená v tělech savců. Je to antioxidant, který hraje důležitou roli při prevenci oxidačního poškození kůže. Kromě mnoha známých biologických funkcí je glutathion spojen s schopností zesvětlovat pokožku. Výsledky výzkumu ukazují, že glutathion inhibuje současnou produkci i aglutinaci melaninu přerušením funkce L-DOPA. Další studie zjistila, že glutathion inhibuje tvorbu melaninu přímou inaktivací enzymu tyrosinasy vázáním a chelácí mědi v aktivním místě enzymu.


Back