Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Výhody a použití prášku Natamycin-FZBIOTECH

Jan 31, 2018

Natamycin, také známý jako pimaricin, je antifungální lék používaný k léčbě houbových infekcí v okolí oka. Patří sem infekce očních víček, spojivky a rohovky. Používá se jako oční kapky. Natamycin se také používá v potravinářském průmyslu jako konzervační látka.

Použití natamycinového prášku

Natamycin je jednou z celosvětově povolených konzervačních prostředků na ochranu širokého spektra produktů, jako je sýr, fermentované maso, jogurt, nápoje, víno a pečivo proti kvasnicím a plísním. Vzhledem k výhodám Natamycinu jako přirozené a účinné konzervace potravin má jeho aplikace obrovský potenciál prodloužit skladovatelnost a zabránit znehodnocení.

1.Natamycin a trvanlivost

Natamycin může výrazně prodloužit životnost mnoha výrobků. Prvním a nejrozšířenějším oblastí použití pro natamycin je sýr a fermentované maso. Tyto kategorie potravin vyžadují konzervaci proti kvasinkám a plísním, ale musí umožnit, aby kultury (tj. Bakterie) zůstaly aktivní. Například bílý sýr v Latinské Americe může mít skladovatelnost 38 dnů po aplikaci kapalného natamycinu a 26 dní s práškem Natamycinu. Bez konzervace je doba skladovatelnosti kratší než dva týdny.

2.Posílány po celém světě

Natamycin byl testován a schválen jako konzervační prostředek určený k lidské spotřebě mimo jiné Evropským úřadem pro bezpečnost (EFSA), Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a Správou potravin a léčiv (FDA).

3.Efektivní při nízkých dávkách a stabilní při širokém rozmezí pH

Natamycin zůstává stabilní v širokém rozsahu pH (3-9). Vzhledem k tomu, že většina potravin má hodnotu pH mezi pH 4 a pH 7, činí Natamycin velmi univerzální konzervační prostředek. Aby nedošlo ke zhoršení potravinových aplikací, pracuje při nízkých dávkách v rozmezí od 3 do 20 ppm. To se promítá do 3 až 20 mg Natamycinu v 1 kg konečného produktu.

4.Není barvy, chuti nebo zápachu

Na rozdíl od mnoha dalších možností konzervace nemá aplikace Natamycinu v potravinách žádné změny chuti, barvy nebo zápachu. Díky tomu je vhodný jako konzervační prostředek v širokém sortimentu výrobků.

5.Medikální použití

Natamycin se ve výjimečných případech používá jako topická léčba v aplikacích, jako jsou oční kapky. Nicméně podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA) "drogy obsahující běžné houbové infekce obsahující sodu cinem jsou téměř zastaralé".

Výhody natamycinového prášku

1.Jedná se o alternativu k tradičním chemickým konzervačním látkám, které splňují poptávku po přírodních produktech

2.Ne mění chuť jídla

3. Je účinný při nízkých dávkách

4.To není efektivní, není závislá na pH

5. Je účinný proti houbám, na rozdíl od sorbátů, které zpomalují jejich růst

6. Neovlivňuje proces přírodního zrání potravin, protože nemá žádné bakteriální účinky

Kde koupit Natamycin?

Můžete mít hluboké pochopení Natamycinu. Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel Natamycin, byl věnován poskytování různých Natamycin s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back