Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Výhody resveratrolu

Feb 29, 2016

Resveratrol (3,5,4'-trihydroxy-trans-stilben) je přírodní sloučenina nacházející se v červené kůži hroznů, japonské knotweed (Polygonum cuspidatum), arašídy, borůvky a některé další bobule. Je to silný antioxidant produkovaný některými rostlinami, který je chrání před stresy životního prostředí. Antioxidanty neutralizují volné radikály, o nichž se věří, že jsou příčinou stárnutí. Japonský knotweed je rostlinný zdroj s nejvyšším obsahem resveratrolů .

Velké množství resveratrolu se vyrábí v kůži hroznů, které chrání rostliny před houbovými chorobami a poškozením sluncem; proto má víno vyšší obsah resveratrolu než jiné přírodní potraviny. Celkově červené víno obsahuje malé množství resveratrolu , méně než 1 až 2 mg na 8 uncí červeného vína. Červené víno má však více resveratrolů než bílého vína, protože červená vína jsou fermentována s hroznovou kůží delší než bílé víno. Proto mnoho antioxidantů, včetně resveratrolu, které jsou přirozeně přítomné v hroznových kůžích, se extrahují do vína. Resveratrol je také přítomen v semenech a výlosech z hroznů.

Hrozny pěstované ve vlhkém prostředí mají tendenci mít více resveratrol než hrozny vypěstované v suchých prostředích. Teorie za tímto jevem spočívá v tom, že hrozny vypěstované ve vlhkém prostředí produkují více resveratrolů , aby bojovali proti škodlivým houbám (tj. Hrozny vypěstované ve vyprahlých podmínkách nepotřebují produkovat tolik resveratrolů, aby přežili).

Resveratrol byl hypotézy, že je odpovědný za nízké míry srdečních onemocnění ve francouzské populaci ve srovnání s jinými populacemi, přestože mají mnoho rizikových faktorů, včetně stravy s vysokým obsahem tuku, kouření a konzumace velkého množství kávy. Extrakty resveratrolu jsou známy přispěvateli vysoké hladiny cholesterolu, vysokého krevního tlaku, mrtvice a srdečních záchvatů. Teoreticky tato výhoda ve francouzské populaci je způsobena konzumací mírného množství červeného vína, které je zdrojem resveratrolu . Jiné přísady ve víně nebo jiné faktory mohou přispět k dlouhověkosti ve francouzštině.

Resveratrol je dostupný jako doplňky stravy z extraktů z červeného vína, výtažků z hroznů a japonských knotweedových extraktů. Většina doplňků na trhu pochází z japonských knotweed, protože tato rostlina má jednu z nejvyšších koncentrací resveratrolu nalezených v přírodě. Množství a čistota resveratrolu 99% v doplňcích se může značně lišit. Micronizovaný resveratrol je dostupný v tabletkách nebo ve formě prášku. Resveratrol má nízkou systémovou biologickou dostupnost a není dobře vstřebáván perorálně. Proces mikronizace výrazně snižuje průměrnou velikost částic sloučeniny a zvyšuje absorpci. Resveratrol je také k dispozici ve formě roztoku a jako transdermální náplast. Resveratrol je považován za doplněk stravy a jeho bezpečnost a účinnost nebyly schváleny Americkým úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.

Kde koupit resveratrol ?
Můžete mít hluboké pochopení resveratrolu . Xi'an Fengzu Biological Techology Co, Ltd, jako profesionální dodavatel rostlinných extraktů a monomerů, se věnuje poskytování různých čistých rostlinných extraktů a monomer s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back