Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Carnosin chrání před kardiovaskulární chorobou

Mar 03, 2016

Carnosine je více cílené účinky jsou nejvíce prominentní v srdci a krevních cévách. Ukázalo se, že karnosin snižuje mortalitu z mozkových příhod, a také zmírňuje škodlivé účinky cévní mozkové příhody na samotný mozek. Studie na experimentálních zvířatech ukazují, že karnosin podaný před nebo po mrtvici je indukován, chrání mozkové buňky před takzvaným ischemicky reperfuzním poškozením, ke kterému dochází, když je tkáň nejprve zbaven kyslíku a poté je vystaven vysokým hladinám kyslíku, obnovena. Výsledkem je výrazné snížení známky poškození oxidantů mozkovým buňkám a skutečné a významné snížení velikosti oblasti mrtvice v mozku.

Carnosin také chrání srdeční sval před ischémií (nedostatek průtoku krve), který může nakonec vyvolat infarkt. Tato ochrana pochází z antioxidačních účinků karnosinu , v kombinaci s jeho schopností zachytávat oxidačními indukčními přechodnými kovy, kyselou pufrovací schopností a acetyl l-karnosinovým účinkem na aktivitu zánětlivých buněk. Ve skutečnosti byl karnosin přidán do roztoků používaných k ochraně srdečního svalu při operacích s otevřeným srdcem, při úmyslném zastavení srdce a při vysokém riziku ischemického poškození.

Carnosinovy účinky na krevní cévy mohou na prvním místě zabránit vzniku ischemie. N-acetylkarnosin chrání endoteliální buňky, které obklopují tepnu, před oxidací a glykací, což jsou časné příhody ve vývoji aterosklerózy. Studie ukazují, že karnosinový prášek zabraňuje tvorbě nebezpečných buněk "pěnových buněk", které zabraňují zánětlivé reakci, která produkuje smrtící arteriální plak.

Nadměrný svalový tonus v arteriích zvyšuje krevní tlak a snižuje průtok krve do srdečního svalu a mozkových buněk; carnosin redukuje arteriální tón více mechanismy. Moduluje signalizaci vápenatých iontů v buňkách hladkého svalstva, které kontrolují vaskulární tón a zvyšují produkci prospěšné endoteliální syntézy oxidu dusnatého (eNOS), která indukuje uvolnění tepen.

Vzhledem k tomu, že karnosin má příznivý vliv na kosterní svaly a výkon, je stěží překvapující, že se naučí, že karnosin také zvyšuje kontraktilitu srdečního svalu. Toto je opět multifaktorový účinek, částečně způsobený schopností karnosinu regulovat tok vápníku a částečně jeho antioxidačními, kyselými pufry a antiglykačními aktivitami.

Kde koupit carnosin ?
Můžete mít hluboké porozumění karnozinu . Xi'an Fengzu Biological Techology Co, Ltd, jako profesionální dodavatel rostlinných extraktů a biopesticide, se věnuje poskytování různých čistých rostlinných extraktů a biopesticide s příznivou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back