Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Výroba energie - karnitin

Feb 27, 2016

Karnitin , odvozený od aminokyseliny, se nachází téměř ve všech buňkách těla. Její název je odvozen od latinského karnevu nebo masa, protože směs byla izolována z masa. Karnitin je obecný termín pro řadu sloučenin, které zahrnují L-karnitin , acetyl-L-karnitin a propionyl-L-karnitin .

Karnitin hraje rozhodující roli při výrobě energie. Přenáší mastné kyseliny s dlouhým řetězcem do mitochondrií, aby mohly být oxidovány ("spálené") za účelem produkce energie. Také transportuje toxické sloučeniny vytvořené z této buněčné organely, aby se zabránilo jejich akumulaci. Vzhledem k těmto klíčovým funkcím je karnitin koncentrován v tkáních, jako jsou kostrové a srdeční svaly, které využívají mastné kyseliny jako dietní palivo.

Tělo dělá dostatek karnitinu, aby vyhovoval potřebám většiny lidí. Z genetických nebo lékařských důvodů nemohou někteří jedinci (jako jsou předčasně narozené děti) dělat dost, takže pro ně je karnitin podmíněně nezbytnou živinou

Existují dva typy stavů nedostatku karnitinu . Primární deficience karnitinu je genetická porucha systému buněčného karnitinu- transportu, který se obvykle projevuje ve věku pěti let se symptomy kardiomyopatie, kosterní svalové slabosti a hypoglykemie. Sekundární nedostatky karnitinu se mohou vyskytnout v důsledku určitých poruch (jako je chronické selhání ledvin) nebo za určitých podmínek (např. Užití určitých antibiotik), které snižují absorpci karnitinu nebo zvyšují jeho vylučování. Existuje vědecká dohoda o hodnotě karnitinu jako léčebného předpisu pro léčbu takových nedostatků

Kde koupit karnitin ?
Můžete mít hluboké pochopení karnitinu . Xi'an Fengzu Biological Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel rostlinných extraktů a monomer, se věnuje poskytování různých čistých rostlinných extraktů a monomer s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.

Back