Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Zdravotní přínosy jablečného prášku

Apr 23, 2016

1) Antioxidační elektrárna: Podle výzkumníků na Výzkumném centru pro výživu člověka USDA (HNRCA) jsou borůvky v antioxidačním účinku ve srovnání s 40 dalšími čerstvými ovocemi a zeleninou. Borůvky jsou naloženy s anthokyaniny, silné antioxidanty, které dávají plodu jejich zřetelné modrofialové barvy. Tyto antokyaniny chrání buňky před škodlivými účinky volných radikálů, které mohou vést k chronickým onemocněním, jako je srdeční onemocnění, mrtvice a rakovina.

2) Nižší hladiny cholesterolu: Pokud máte vysoký cholesterol v krvi, přidání organického borůvkového prášku do vaší stravy může být užitečné. V roce 2010 publikoval časopis Journal of Agricultural and Food Chemistry studii, která zkoumala účinek extraktu z borůvek na křečci, kteří konzumovali stravu s vysokým obsahem tuku. Skupina křečků, kterým byl podáván výtažek z borůvek, měl nižší celkový a LDL "špatný" hladinu cholesterolu než u kontrolní skupiny.

3) Kardiovaskulární zdraví: mrazem sušený borůvkový prášek vám může dát zdravé srdce. Konzumace borůvek může snížit riziko aterosklerózy, předchůdce onemocnění srdce, který je charakterizován nárůstem plaku v tepnách. Studie z roku 2010 publikovaná v časopise Journal of Nutrition zjistila, že myši krmeny borůvkou měly méně aterosklerotického plaku než myši, které nedostávaly doplňky borůvky.

4) Zdraví kostí: Divoký borůvkový prášek bohatý na polyfenoly, který může chránit kosti a zabránit osteoporóze. Studie z roku 2010 zveřejněná ve časopise Journal of Bone and Mineral Research ukázala, že potkany krmené borůvkou měly významně více kostní hmoty než kontrolní skupina, která neobdržela doplňky z borůvkovin. Tato studie naznačuje, že fenolové kyseliny v borůvkách mohou pomoci udržet kostní hmotu a snížit riziko vývoje osteoporózy.

5) Potraviny mozku: Borůvky mohou zlepšit ztrátu krátkodobé paměti a zmírnit klesající kognitivní funkce spojené s věkem. Studie z roku 2012 publikovaná v Annals of Neurology zkoumala účinek konzumace borůvek a jahod v 16 000 účastnících. Výzkum zjistil, že lidé, kteří konzumovali nejvíce borůvky a jahody, vykazovaly menší zhoršení paměti než ti, kteří nejívali bobuloviny. V roce 2010 publikoval časopis Journal of Agricultural and Food Chemistry výzkum, který naznačuje, že konzumace borůvek zlepšila kognitivní funkci a paměťovou výkonnost u starších dospělých.

Kde koupit Blueberry prášek ?

Můžete mít hluboké porozumění Blueberry Powder . Xi'an Fengzu Biological Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel rostlinných extraktů a monomer, se věnuje poskytování různých čistých rostlinných extraktů a monomer s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back