Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Zdravé přínosy prášku z kurkuma

Mar 30, 2016

Turmerický prášek je jasně žlutý prášek vyrobený suchým mletím zralých kurkumů (podzemní stonky). Použití kurkuma pro barvení a ochucení potravin, pro kosmetické účely a léčivé vlastnosti se datuje od starověké védské kultury Indie. Používá se téměř ve všech indických kariích, nemá téměř žádné kalorie (1 polévková lžíce = 24 kalorií) a nulový cholesterol. Je bohatá na dietní vlákninu, železo, draslík, hořčík a vitamin B6.

Široká nabídka příznivých účinků na kurkuma přichází především z hlavní složky kurkuminu. Tato široce zkoumaná složka kurkumu je vysoce terapeutická a používá se v různých léčivech a farmacii hlavně kvůli jeho posilování imunity a antioxidačním vlastnostem.

Protizánětlivé a antioxidační vlastnosti - volné radikály způsobující oxidační poškození DNA a bílkovin jsou spojeny s řadou chronických onemocnění, jako je rakovina, ateroskleróza a neurodegenerativní onemocnění. Curcumin hraje důležitou roli při potlačení těchto stavů. Prášek Curcuma reguluje některé zánětlivé transkripční faktory, jako jsou kappa B, enzymy, jako je cyklooxygenasa 2 a 5 lipoxygenasa, a cytokiny, jako jsou faktor nekrotizující nádory (TNF), interleukin-1 (IL-1) a interleukin 6 (IL-6) brání vývoji těchto onemocnění.

Turmerický prášek chrání proti některým onemocněním jater, jak je patrné z různých studií provedených u potkanů. Například mexická studie ukázala, že čistý kurkumový prášek zabraňuje akutnímu poškození jater alespoň dvěma mechanismy: působí jako antioxidant a inhibuje aktivaci NF-kappaB a tím produkuje prozánětlivé cytokiny. Další studie publikovaná v časopise Fundamental & Clinical Pharmacology ukázala, že organický kurkumový prášek byl účinný při prevenci a reverzi cirhózy, pravděpodobně díky své schopnosti snížit expresi TGF-beta. Tyto údaje naznačují, že prášek pigmentového kurkuma může být účinným antifibrotickým a fibrolytickým léčivem při léčbě chronických onemocnění jater.

Kde koupit kurkuma prášek ?
Můžete mít hluboké porozumění turmerickému prášku . Xi'an Fengzu Biological Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel rostlinných extraktů a monomer, se věnuje poskytování různých čistých rostlinných extraktů a monomer s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.

 


Back