Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Reakce proti hmyzu - Pyrethriny

May 05, 2016

Pyrethriny jsou třídou organických sloučenin běžně odvozených z Chrysanthemum cinerariifolium, které mají silnou insekticidní aktivitu zaměřenou na nervové systémy hmyzu. Pyrethrin se synteticky vyrábí průmyslovými metodami, ale také se přirozeně vyskytuje v květech chryzantémy, proto se často považuje za organický insekticid nebo alespoň když není kombinován s piperonylbutoxidem nebo jinými syntetickými pomocnými látkami. Jejich insekticidní a hmyz odpuzující vlastnosti jsou známé a používané po tisíce let.

Pyrethriny postupně nahrazují organofosfáty a organochloridy jako vybrané pesticidy, jelikož prokázaly, že tyto jiné sloučeniny mají významné a trvalé toxické účinky na člověka. Jelikož jsou biodegradovatelné sloučeniny, pyrethriny jsou nyní široce považovány za výhodnější než pyrethroidy, což je název skupiny syntetických analogů pyrethrinu, které se hromadí v prostředí. Pyrethriny se považují za pesticidy s nízkou toxicitou z hlediska zdraví lidí.

Po jejich použití jako insekticidy začaly jejich chemické struktury stanovit Hermann Staudinger a Lavoslav Ružička v roce 1924. Pyrethrin I (CnH28O3) a pyrethrin II (CnH28O5) jsou strukturně příbuzné estery s jádrem cyklopropanu. Pyrethrin I je derivát kyseliny (+) - trans-chrysanthemové kyseliny. Pyrethrin II je úzce příbuzný, ale jedna methylová skupina je oxidována na karboxymethylovou skupinu, výsledné jádro se nazývá kyselina pyrethrická. Znalost jejich struktur otevřela cestu pro výrobu syntetických analogů, které se nazývají pyrethroidy. Pyrethriny jsou klasifikovány jako terpenoidy. Klíčovým krokem při biosyntéze přirozeně se vyskytujících pyrethrinů jsou dvě molekuly dimethylallylpyrofosfátu, které se spojují za vzniku cyklopropanových kruhů působením enzymu chrysanthemyldifosfátsyntázy.

Kde koupit pyrethriny ?

Můžete mít hluboké porozumění pyrethrinům . Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel biopesticide, se věnuje poskytování různých biopesticide s příznivou cenu. Máme pyrethrum extrakt s pyrethrum kapalinou s obsahem se pohyboval od 20% do 50%. Můžete poslat e-mail na sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back