Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Lékařská definice stachyózy

Feb 28, 2016

Stachyosa je tetrasacharid sestávající ze dvou a-D-galaktózových jednotek, jedné α-D-glukózové jednotky a jedné β-D-fruktosové jednotky postupně spojených jako gal (α1 → 6) gal 2b) fru. Spolu s příbuznými oligosacharidy, jako je rafinóza, se Stachyose vyskytuje přirozeně v četné zelenině (např. Zelené fazole, sójové boby a jiné fazole) a jiné rostliny.
Stachyosa je méně sladká než sacharóza, přibližně 28% hmotnostních. Používá se hlavně jako sypké sladidlo nebo pro jeho funkční oligosacharidové vlastnosti. Stachyosa není člověkem zcela stravitelná a poskytuje 1,5 až 2,4 kcal / g (6 až 10 kJ / g).
Raffinóza, stachyóza a verbaskóza jsou nestrávitelné sacharidy s krátkým řetězcem nebo oligosacharidy. Lidé nemají enzymy, které by je mohly trávit, takže zůstávají nezměněny v tračníku, kde jejich normální střevní bakterie fermentují do plynů (metan, oxid uhličitý, vodík), což může u některých lidí způsobit nadýmání břicha. Enzym alfa-galaktozidázy, který je může rozbít a tím zabránit vzniku plynů po konzumaci fazolí, je dostupný jako doplňkový přípravek.
Stachyose Tetrasacharidový cukr složený ze dvou jednotek galaktosy a jednoho fruktosy a glukózy. Nehydrolyzuje v lidském zažívacím traktu, ale fermentuje střevními bakteriemi. Přítomný v luštěninách; způsobuje plynatost obecně spojenou s konzumací fazolí. Také známý jako mannotetrose a lupeose.
Kde koupit stachyose ?
Můžete mít hluboké pochopení stachyózy . Xi'an Fengzu Biological Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel rostlinných extraktů a monomer, se věnuje poskytování různých čistých rostlinných extraktů a monomer s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.

Back