Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Melatonin Medical používá

Mar 07, 2017

Prášek melatoninu , také známý jako N-acetyl-5-methoxy-tryptamin, je hormon produkovaný epiflou u zvířat a reguluje spánek a bdění. Melatonin se také vyrábí v rostlinách, kde působí jako první linie obrany proti oxidativnímu stresu.

Lékařské použití

Poruchy spánku

Melatonin ukázal příslib při léčbě poruch cyklu spánku-bdění u dětí se základními poruchami neurodevelopmentu. Jako doplněk k antihypertenzní léčbě melatonin s prodlouženým uvolňováním zlepšil kontrolu krevního tlaku u lidí s noční hypertenzí.

Lidé s poruchami cirkulačního rytmu spánku mohou užívat orální melatonin, aby pomohli zachytit (biologickou synchronizaci ve správné fázi) do životního cyklu světlo-tma. Melatonin snižuje latenci nástupu spánku ve větší míře u lidí se zpožděnou poruchou spánkové fáze než u osob s nespavostí.

Melatonin byl studován na nespavost u starších osob. Melatonin s prodlouženým uvolňováním ukázal dobré výsledky při léčbě nespavosti u starších dospělých. Bylo zjištěno, že krátkodobá léčba melatoninu s prodlouženým uvolňováním (až tři měsíce) je účinná a bezpečná při zlepšování latence spánku, kvality spánku a denní bdělosti.

Jet lag a práce na směny

Melatonin je známo, že pomáhá snižovat účinky jet lag, zejména při cestování na východ, podporou nezbytného resetu fáze spánku-bdění těla. Není-li však časování správné, může místo toho zpomalit adaptaci.

Melatoninový prášek se zdá být také omezeným užíváním proti problémům se spánkem lidí, kteří pracují v rotujících nebo nočních směnách.

Bolení hlavy

Předběžné důkazy ukazují, že melatonin může pomoci snížit některé typy bolesti hlavy, včetně bolestivých bolesti hlavy.

Rakovina

Revize Národního ústavu pro léčbu rakoviny v roce 2013 nalezla důkazy, které by mohly být nepřesvědčivé. V přehledu neblokovaných klinických studií v roce 2005 byla zjištěna snížená úmrtnost, ale byly zapotřebí oslepené a nezávisle prováděné randomizované kontrolované studie.

Žlučové kameny

Přítomnost melatoninu v žlučníku má mnoho ochranných vlastností, jako je přeměna cholesterolu na žluč, prevence oxidačního stresu a zvýšení pohyblivosti žlučových kamenů z žlučníku.

Ochrana před zářením

Studie na zvířatech i na člověku ukázaly, že melatonin chrání před poškozením způsobeným radiací. Melatonin a jeho metabolity chrání organismy před oxidačním stresem zachycením reaktivních druhů kyslíku, které vznikají během expozice. Téměř 70% biologických škod způsobených ionizujícím zářením se odhaduje na to, že lze připsat tvorbě volných radikálů, zejména hydroxylového radikálu, který napadá DNA, proteiny a buněčné membrány. Melatonin byl popsán jako široce ochranný, snadno dostupný a perorálně podávaný antioxidant, který nemá žádné známé známé vedlejší účinky.

Tinitus

Pro léčbu tinnitu existuje předběžná známka prospěchu.

Kde koupit prášek melatoninu?

Můžete mít hluboké pochopení prášku melatoninu. Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel monomeru, se věnuje poskytování různých monomerů s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back