Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Přírodní péče o vlasy - Jojobový olej

Feb 02, 2016

Jojobový olej je kapalina vyrobená v semene rostliny Simmondsia chinensis (Jojoba), keř, který pochází z jižní části Arizony, jižní Kalifornie a severozápadního Mexika. Olej tvoří přibližně 50% hmotnostních jojobového semena.
Jak rozlišovat rafinovaný a nerafinovaný jojobový olej?
Nerafinovaný jojobový olej se objeví jako čirá zlatá kapalina při pokojové teplotě s mírně ořechovým zápachem. Rafinovaný jojobový olej je bezbarvý a bez zápachu. Bod tání jojobového oleje je přibližně 10 ° C a hodnota jódu je přibližně 80. Jojobový olej je poměrně stabilní při srovnání s jinými rostlinnými oleji zejména proto, že neobsahuje triglyceridy, na rozdíl od většiny ostatních rostlinných olejů, jako je olej z hroznových semen a kokosový olej. Má index oxidativní stability přibližně 60, což znamená, že je stabilnější než světlicový olej, kanolový olej, mandlový olej nebo skvalen, ale méně než ricinový olej a kokosový olej.
Hlavní použití jojobového oleje
1. Jojobový olej se používá jako náhrada za velrybí olej a jeho deriváty, jako je cetylalkohol. Zákaz dovozu velrybého oleje do USA v roce 1971 vedl k objevu, že jojobový olej je "v mnoha ohledech lepší než olej pro spermie pro velryby pro aplikace v kosmetice a jiném průmyslu".
2.Jojobový olej se nalézá jako přísada v mnoha kosmetických výrobcích, zejména těch, které jsou uváděny na trh jako přírodní přísady. Zejména takové produkty, které běžně obsahují jojobu, jsou lotiony a zvlhčovače, vlasové šampony a kondicionéry. Nebo samotný čistý olej může být použit na pokožku, vlasy nebo kůžičky.
3. Jojobový olej je fungicid a může být použit pro kontrolu plísní.
4. Jojobový olej je jedlý, ale nekalorický a nestravitelný, což znamená, že olej projde střevem nezměněným a může způsobit stav stolice volal steatorrhea.
Kde koupit jojobový olej?
Oceňujeme, že si můžete všimnout článku.
Každý, kdo má zájem o olej, si ho může koupit od společnosti alibaba (Xi'an Fengzu Biological Techology Co., Ltd.) nebo přímo poslat e-mail na adresu sales@fengzusw.com . Vítejte na zaslání dotazu. Vydejte se na spolupráci s vámi.

Back