Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Přírodní sladidlo - Rhamnóza

Feb 27, 2016

Rhamnose ( Rham ) je přirozeně se vyskytující deoxy-cukr. Může být klasifikován jako methylpentosa nebo 6-deoxy-hexosa. Rhamnóza se v přírodě vyskytuje ve své L formě jako L-ramnóza (6-deoxy-L-mannóza). To je neobvyklé, protože většina přirozeně se vyskytujících cukrů je ve formě D. Výjimkou jsou methyl pentosy L-fukóza a L-ramnóza a pentóza L-arabinosa.

Rhamnózu lze izolovat z rakytníka (Rhamnus), otravného sumacu a rostlin rodu Uncaria. Rhamnóza je také produkována mikroskopickými mikroskopy patřícími k Bacillariophyceae.

Rhamnóza je obvykle vázána na jiné cukry v přírodě. Je to běžná glykonová složka glykosidů z mnoha rostlin. Rhamnóza je také součástí vnější buněčné membrány bakterií s kyselou rychlostí v rodu Mycobacterium, které zahrnují organismus, který způsobuje tuberkulózu.

L-Rhamnosa je deoxy-cukr, který se nachází v bakteriích a rostlinách. Důkazy se stále objevují o své podstatné roli v mnoha patogenních bakteriích. Byly zaznamenány krystalické struktury dvou ze čtyř enzymů podílejících se na biosyntetické dráze a další dva byly předloženy k publikaci. Tato cesta neexistuje u lidí, takže enzymy této cesty jsou velmi atraktivními terapeutickými cíli.

Kde koupit rhamnózu ?
Můžete mít hluboké pochopení ramnose . Xi'an Fengzu Biological Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel rostlinných extraktů a monomer, se věnuje poskytování různých čistých rostlinných extraktů a monomer s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.

Back