Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Přírodní pesticid-Rotenonový prášek

Jun 24, 2016

Nejstarší záznam o známých rostlinách obsahujících rotenone, které byly použity k zabíjení housenkových listů, byl v roce 1848 a po staletí byly stejné rostliny zvyklé na otravu ryb. Aktivní chemická složka byla poprvé izolována v roce 1895 francouzským botanikem Emmanuel Geoffroy, který jej nazval nicouline, z exempláře Robinia nicou, nyní nazývané Lonchocarpus nicou, při cestování do francouzské Guyany. posmrtně v roce 1895 po jeho smrti z parazitární nemoci. V roce 1902 izoloval japonský chemik Nagai Nagayoshi čistou krystalickou sloučeninu z Derris elliptica, kterou nazýval rotenone, po japonském názvu rostliny. Do roku 1930 byly niklinu a rotenon zavedeny tak, aby byly chemicky stejné.

Prášek Rotenone se také používá v práškové formě k léčbě svrabů a vší vší lidského pohlaví a parazitických roztočů u kuřat, hospodářských zvířat a zvířat v zájmovém chovu.

Rotenone se používá jako organický pesticidový prach pro zahrady. Neselektivní v akci zabíjí bramborové brouky, okurkovité brouky, blechoskopy, červy zelí, malinové brouky a špargle brouky, stejně jako většinu ostatních členovců. Rychle biodegraduje za teplých podmínek, takže škodlivé zbytky jsou minimální. Lehké zaprášení na listy rostlin bude hmyz kontrolovat několik dní.

Prášek Rotenone působí tím, že zasahuje do transportního řetězce elektronů v mitochondriích. Aby byl specifický, brání přenosu elektronů ze středisek železo-síra v komplexu I na ubichinon. To narušuje NADH při vytváření použitelné buněčné energie (ATP). Komplex I není schopen propouštět svůj elektron na CoQ, čímž vytvoří zálohování elektronů uvnitř mitochondriální matice. Buněčný kyslík je redukován na radikál, což vytváří reaktivní druhy kyslíku, které mohou poškodit DNA a další součásti mitochondrií.

Kde koupit Rotenone ?

Můžete mít hluboké porozumění rotenonu . Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel biopesticide, se věnuje poskytování různých biopesticide s příznivou cenu. Máme extrakt rotenonu a rotenonový prášek s obsahem od 7% do 98%. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back