Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Podpora buněčného metabolismu - adenosin trifosfát

Jan 26, 2016

Co je adenosin trifosfát?
ATP přenáší chemickou energii uvnitř buněk pro metabolismus. Jedná se o jeden z konečných produktů fotofosforylace, buněčného dýchání a fermentace a používá se enzymy a strukturní proteiny v mnoha buněčných procesech, včetně biosyntetických reakcí, motility a buněčného dělení. Jedna molekula ATP obsahuje tři fosfátové skupiny a je produkována širokou škálou enzymů, včetně ATP syntázy, z adenosin-difosfátu (ADP) nebo adenosin-monofosfátu (AMP) a různých donorů fosfátových skupin.

Objevování adenosin trifosfátu
ATP byl objeven v roce 1929 Karlem Lohmannem a nezávisle Cyrus Fiske a Yellapragada Subbarow Harvard Medical School.but jeho správná struktura nebyla určena až o několik let později. Bylo navrženo, že je prostřední molekulou mezi energeticky náročnými a energeticky náročnými reakce v buňkách Fritze Alberta Lipmana v roce 1941. Nejprve uměle syntetizoval Alexander Todd v roce 1948.

Kde koupit Adenosin trifosfát?
Oceňujeme, že si můžete všimnout článku.
Každý, kdo má zájem o položku, si ji může koupit od společnosti alibaba (Xi'an Fengzu Biological Techology Co., Ltd.) nebo přímo poslat e-mail na adresu sales@fengzusw.com . Vítejte na zaslání dotazu. Vydejte se na spolupráci s vámi.


Back