Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Kromoglykát sodný používá vedlejší účinky Cromolyn sodný prášek

Apr 01, 2017

Sodík cromolynu je protizánětlivé léky. Funguje tím, že zabraňuje uvolňování látek v těle, které způsobují zánět.

Inhalaci cromolynu sodného se používá k prevenci astmatických záchvatů u lidí s bronchiálním astmatem. Sodík cromolynu se také používá k prevenci bronchospazmu (sípání, hrudníku, poruchy dýchání) způsobených cvičením, znečišťujícími látkami ve vzduchu nebo vystavením určitým chemikáliím.

Inhalace kromolynu sodného může být také použita pro jiné účely, které nejsou uvedeny v tomto návodu k léčbě.

Sodík cromolynu je protizánětlivé léky. Funguje tím, že zabraňuje uvolňování látek v těle, které způsobují zánět.

Cromolyn sodium oral se používá k léčbě příznaků onemocnění nazývaného mastocytóza, která může způsobit průjem, nevolnost, zvracení, bolest hlavy, bolest žaludku, svědění kůže a závratě (teplo nebo zarudnutí pod kůží).

Jak používat sodnou sůl cromolynu

Cromolyn sodný (Nasalcrom) se dodává jako roztok, který se používá se speciálním nosovým aplikátorem. Lék je inhalován přes nos a do plic. Musí se vdechnout třikrát až šestkrát denně, aby se zabránilo alergickým příznakům. Lék je účinnější, když je užíván před zahájením alergické reakce. Nejlépe je použít před vystavením potenciálním alergenům.

Nežádoucí účinky sodné soli cromolynu

Mezi možné vedlejší účinky sodné soli cromolynu patří:

bolesti hlavy

podráždění nosní dutiny

kašel

sípání

závrať

nevolnost

bolesti těla

ospalost

Poraďte se svým lékařem, jestliže se během užívání cromolynu sodného objeví některý z těchto nežádoucích účinků. Váš lékař může dávku upravit nebo změnit na jiné léky. Nepokládejte léky a neprovádějte žádné změny dávky, aniž byste nejprve porozuměli svému lékaři.

Jiné použití

Chromolyn sodný byl po určitou dobu průlomem při prevenci alergie vyvolaného astmatu. Lék výrazně napomáhá ke snížení astmatických epizod vyvolaných alergickou reakcí. V uplynulých letech však novější léky inhibující leukotrieny z velké části nahrazovaly léky obsahující sodnou sůl cromolynu. Předpokládá se, že inhibitory leukotrienů jsou výhodnější a bezpečnější než sodná sůl cromolynu. Sodík cromolynu musí být inhalován nejméně třikrát denně, zatímco inhibitory leukotrienů je třeba užívat pouze jednou denně.

Sodík cromolynu je také užitečný při léčbě alergické konjunktivitidy. Tento stav se může objevit, když alergeny vyvolávají zánět v podšívce očních víček. To může způsobit extrémní zčervenání a podráždění očí.

Kde koupit Cromoglicate Sodium?

Můžete mít hluboké znalosti o sodíku Cromoglicate. Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel monomeru, se věnuje poskytování různých monomerů s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back