Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Spirulina Powder ------ Vysoký obsah bílkovin

Dec 24, 2015

Spirulina je přírodní prášek "řasy" (cyanbakterie), který je neuvěřitelně vysoký v bílkovinách a dobrým zdrojem antioxidantů, vitaminů B a dalších živin. Při správném sklizni z nekontaminovaných rybníků a vodních útvarů je to jeden z nejúčinnějších zdrojů živin. Je z velké části tvořen bílkovinami a esenciálními aminokyselinami a typicky se doporučuje vegetariátem pro svůj vysoký obsah přírodního železa. Často se touží po jeho vysokém obsahu B-12, ačkoli existuje hodně debaty o tom, zda je tato konkrétní forma kompletní a vstřebatelnou formou B-12 a nedoporučuji ji úplně namísto živočišných produktů.

Zdravotní vlastnosti

Ačkoli to má chuť jako spodina rybníka, Spirulina má některé skvělé zdraví posilující vlastnosti:
Spirulina je 65% bílkovin a aminokyselin, včetně esenciální mastné kyseliny gama linolenové kyseliny (GLA), která získala velkou pozornost pro své protizánětlivé vlastnosti, zvláště když je užívána s jinými kvalitními doplňky Omega-3, jako je fermentovaný tuk z jaterního oleje. (Mám podezření, že přínosy GLA ve Spirulině jsou ještě víc, než studie zjistily, protože tyto studie často používají rostlinné oleje pro svůj zdroj GLA a ostatní zánětlivé sloučeniny v rostlinných olejích mohou interferovat s protizánětlivými schopnostmi.) To obsahuje všechny esenciální aminokyseliny. GLA je obtížné najít v potravním zdroji a normálně musí být vytvořen tělem. Spirulina je jednou z mála potravin s přirozeným obsahem GLA.
Spirulina obsahuje omega 3, 6 a 9 a má obzvlášť vysoký obsah omega-3.
Spirulina je extrémně vysoká v chlorofylu, která pomáhá odstraňovat toxiny z krve a posilovat imunitní systém.

Spirulina má velmi vysokou koncentraci biologicky dostupného železa a je vynikající během těhotenství a pro osoby s anémií a nezpůsobí zácpu. Proteiny a živiny ve Spirulině jsou velmi biologicky dostupné a snadno se absorbují.

Spirulina je skvělým zdrojem dalších živin včetně: "Spirulina obsahuje vitaminy B-1 (thiamin), B-2 (riboflavin), B-3 (nikotinamid), B-6 (pyridoxin) vitamin C, vitamín D, vitamín A a vitamín E. Je také zdrojem draslíku, vápníku, chromu, mědi, železa, hořčíku, manganu, fosforu, selenu, sodíku a zinku.
Spirulina obsahuje mnoho pigmentů, které mohou být prospěšné a biologicky dostupné ".
Tato Spirulina byla testována nezávislým laboratoří a zjistila, že má ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) nad 24 000, což je 4x ORAC skóre borůvek. Hodnota ORAC se obecně používá k měření antioxidační schopnosti a koncentrace v různých potravinách.
Spirulina má neuvěřitelně vysoký obsah vápníku s více než 26násobkem vápníku v mléce, což je vynikající pro děti, starší lidi a během těhotenství.
Některé výzkumy naznačují, že přípravek Spirulina může být užitečný pro osoby s alergiemi a alergickými reakcemi.
Obsah fosforu ze spiruliny je užitečný jako součást režimu remineralizace zubů.
Vznikající důkazy naznačují, že se váže na radioaktivní izotopy a může být užitečné pro expozici radioaktivity nebo radiační terapii.
Protein ve Spirulině je vysoce použitelný a má čistou míru využití bílkovin mezi 50-61%
Spirulina může vázat těžké kovy v těle a pomoci je odstranit.
Spirulina může při cvičení zvyšovat spalování tuků.

Jak konzumovat spirulinu
Při výběru Spiruliny nezapomeňte vybrat jednu, která má vysoký obsah bílkovin o obsahu 55%. Ten, který v současné době používám, je možné zakoupit zde a je to také nejlevnější Spirulina, kterou jsme prodali.
Má chuť jako jezírka, ale tolik lidí dává přednost přísadám, jako je tento vysoce kvalitní prášek spiruliny.
Přidávám Spirulinu k mojím vegetariánům každý den a během těhotenství extra. Nejlepší je dostat asi 2 čajové lžičky denně a 2 nebo více polévkových lžic během onemocnění, po ozáření nebo během těhotenství. Má však chuť hrozné!
Můžete také promíchat do vody a pít rovně, i když mnoho lidí s tím má problémy. Fosfor je užitečný pro remineralizační režim a je nejlépe užíván jako zdroj Omega-3 jako fermentovaný olej z tresčích jater. Jeho protizánětlivé vlastnosti byly užitečné pro některé s bolestmi kloubů nebo jinými typy zánětů.

Back