Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Synefrin účinný pro hubnutí

Mar 10, 2016

Synefrin je citován jako "aktivní složka" rostlin a doplňky stravy používané při úbytku hmotnosti. To se stalo jedním z nejpopulárnějších stimulantů přítomných v produktech pro snížení tělesné hmotnosti poté, co US Food and Drug Administration zakázalo užívání dietních doplňků obsahujících efedrin.

Synefrin je také stopovým aminem, který lze nalézt u obratlovců a bezobratlých. Synefrin působí na několik adrenergních a serotonergních receptorů a jeho aktivita na receptory asociovaných s traceaminem je již dlouho projednávána. Synefrin existuje ve třech různých polohových izomerech; nicméně pouze p- a m-synefrin byl popsán u produktů snižujících hmotnost. Údajná účinnost doplňků obsahujících synefrin je přičítána termogenním účinkům vyplývajícím z adrenergní stimulace synefrinu. Rostoucí užívání synefrinu vyvolalo obavy, protože byly doprovázeny zprávami o nežádoucích účincích. Srdeční nežádoucí příhody, včetně hypertenze, tachyarytmie, variantní anginy, srdeční zástavě, prodloužení QT, fibrilace komor, infarkt myokardu a náhlá smrt, byly nejčastějšími nežádoucími účinky spojenými s příjmem synefrinu. Mechanismy podílející se na kardiotoxicitě indukované synefrinem jsou dosud neznámé, protože studie týkající se jeho bezpečnosti jsou vzácné. Tato recenze se bude zabývat obecnými aspekty týkajícími se farmakologie synefrinu, ale zaměří se na aspekty účinnosti a toxicity související s použitím synefrinu při ztrátě hmotnosti.

Synefrin je hlavní aktivní extrakt nalezený v bylině Citrus aurantium (hořká oranžová). Většina prášku synefrinu, který se nachází v doplňcích, je součástí Citrus aurantium, takže o nich můžeme hovořit v podstatě zaměnitelně. Některé předběžné zprávy u zvířat zaznamenaly významný pokles příjmu potravy a přírůstek tělesné hmotnosti při podávání extraktu Citrus auratium. Stephen Bend a kolegové provedli v roce 2004 systematický přehled s cílem vyhodnotit účinnost hořkého pomerančového extraktu, který je uváděn na trh s cílem podpořit úbytek na hmotnosti. Podařilo se jim najít pouze jednu vhodnou randomizovanou placebem kontrolovanou studii, která trvala 6 týdnů a byla provedena na 20 pacientech. Nebyl zaznamenán žádný statisticky významný přínos pro úbytek hmotnosti. Synefrin má schopnost interagovat s beta receptory, čímž podporuje lipolýzu, i když se zdá, že je špatně absorbován nebo rychle metabolizován.

Kde koupit synefrin ?
Můžete mít hluboké pochopení synefrinu . Xi'an Fengzu Biological Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel rostlinných extraktů a monomer, se věnuje poskytování různých čistých rostlinných extraktů a monomer s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


 


Back