Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Výhoda kapsaicinu

Feb 22, 2016

Kapsaicin je odvozen z papriky chilli. To funguje hlavně tím, že redukuje Substance P, vysílač bolesti v nervu. Výsledky studií RCT, které hodnotí její úlohu při léčbě osteoartrózy naznačují, že může být účinná při snižování bolesti a citlivosti postižených kloubů a nemá žádné závažné bezpečnostní problémy. Důkazy o jeho účinnosti pro fibromyalgii souvisí s jediným pokusem.

Kapsaicin a několik souvisejících sloučenin se nazývají kapsaicinoidy a vyrábějí se jako sekundární metabolity chilli papričkami, pravděpodobně jako odstrašující prostředky proti určitým savcům a houbám. Čistý prášek kapsaicinu je těkavá, hydrofobní, bezbarvá, bez zápachu, krystalická až voskovitá sloučenina.

Kapsaicin je přítomen ve velkých množstvích v placentární tkáni (která drží semena), ve vnitřních membránách a v menší míře i v ostatních masných částech plodů rostlin rodu Capsicum. Samotná semena nevytvářejí žádný kapsaicin, ačkoli nejvyšší koncentrace kapsaicinu lze nalézt v bílé dutině vnitřní stěny, kde jsou semena připojena.

Semena rostlin Capsicum jsou rozptýlena převážně ptáky: u ptáků TRPV1 kanál nereaguje na kapsaicin nebo příbuzné chemické látky (TRPV1 u ptáků a savců vykazuje funkční rozmanitost a selektivní citlivost). To je výhodné pro rostlinu, jelikož semena chilli papriček, které konzumují ptáci, procházejí zažívacími traktami a mohou klíčen později, zatímco savci mají molární zuby, které tyto semena zničí a brání jim klíčit. Přirozená selekce tak mohla vést ke zvýšení produkce kapsaicinu, neboť způsobuje, že rostlina je méně pravděpodobná k tomu, že ji jedí zvířata, která ji nepomáhají rozptýlit. Existují také důkazy, že kapsaicin se může vyvinout jako antifungální činidlo: houbový patogen Fusarium, o kterém je známo, že infikuje divoký extrakt z chilli a tím snižuje životaschopnost semen, je odrazován kapsaicinem, což omezuje tuto formu předispersální smrtelnosti semen.

V roce 2006 bylo zjištěno, že jed z určitého druhu tarantule aktivuje stejnou cestu bolesti, jakou aktivuje kapsaicin; to byl první demonstrovaný případ takové společné cesty v obraně rostlin i zvířat proti savci.

Kde koupit Capsaicin ?
Můžete mít hluboké pochopení kapsaicinu . Xi'an Fengzu Biological Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel rostlinných extraktů a monomer, se věnuje poskytování různých čistých rostlinných extraktů a monomer s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back