Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Výhoda sójového isoflavonu

Mar 09, 2016

Soy Isoflavone , obvykle Genistein a Daidzein, jsou Bioflavonoidy nacházející se v sójových produktech a dalších rostlinách, které jsou schopné interagovat s různými hormony, jako je estrogen. Zdá se, že jsou zdravé a nejsou pro mladé muže a hladiny testosteronu anathema.

Sójové isoflavony (Genistein a Daidzein) jsou sloučeniny nacházející se v širokém spektru potravin, ale většinou sóji, které ovlivňují širokou škálu tělesných systémů. Zdá se, že napodobují ženský hormon estrogen do určité míry (i když mírně odlišné). Byly zapojeny jak do redukcí, tak do zvýšení rizika rakoviny prsu, a obecně jsou dobré při kardioprotekci ze snížení hladin lipoproteinů a jsou také považovány za dobré pro zdraví kostí při stárnutí.

Isoflavon jsou biologicky aktivní, nonnutritivní sloučeniny, které jsou přítomné v poměrně velkém množství v sojových a sójových potravinách. Sójové boby obsahují dva hlavní typy isoflavonů; daidzein a genistein. Tyto sloučeniny jsou součástí větší skupiny rostlinných chemikálií, nazývaných flavenoidy, které jsou běžné u mnoha druhů ovoce, zeleniny a luštěnin. Sója je zdaleka nejkoncentrovanějším zdrojem isoflavonů v lidské stravě.

Izoflavony jsou vyráběny sójovými rostlinami jako součást jejich obranného mechanismu proti hmyzu a chorobám, jako je Phytophthora, a v reakci na environmentální stresy, jako je sucho. Isoflavony také hrají důležitou roli v rostoucí rostlině ze sojových plodů tím, že stimulují tvorbu uzlů bakteriemi Rhizobium fixujícími dusík.

Kde koupit sójový isoflavon ?
Můžete mít hluboké pochopení sójového isoflavonu . Xi'an Fengzu Biological Techology Co, Ltd, jako profesionální dodavatel rostlinných extraktů a monomerů, se věnuje poskytování různých čistých rostlinných extraktů a monomer s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back