Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Výhody a aplikace železa Heme

Oct 10, 2018

Heme železo je červený pigment v krvi a svalu vyšších savců. Je složen z porfyrinu a molekuly železa. Jedná se o druh biologického železa, které může být přímo absorbováno střevními slizničními buňkami bez podráždění trávicího traktu, ale dobrou biologickou dostupností (rychlost vstřebávání 15% až 25%). V posledních letech aplikace hemeho železa rychle rostla v potravinách a lécích, protože míra vstřebávání hemového železa ve střevě je mnohem vyšší než absorpce železa bez hemu. Například v zemích jako Japonsko a Spojené státy, to bylo široce používáno jako zesilovač výživy potravin.

Heme Iron

Výhody a aplikace
1.Antianémový efekt
Železo heme má dobrý účinek na podporu hematopoézy kostní dřeně a léčbu hemolytické a hemoragické anémie u zvířat. Je to nejdůležitější a nejznámější lék proti anemii. Studie o výživě železa pro použití hemi železných fortifikovaných sušenky anemie, bylo zjištěno, že zvýšením příjmu hemoglobinu železa (6,0 mg / den) ženské studenty s anémií může významně zlepšit stav výživy železa v těle a účinně zabránit vzniku anémie způsobené nedostatkem železa. červené krvinky se zvýšily v experimentální skupině po příjmu železa, což naznačuje, že hematopoetická funkce těla se zotavuje. Ze stupně obnovy anémie v experimentální skupině byla hladina Hb významně zvýšena za jeden měsíc a hladina Hb byla dále zvýšena na 11,56 g / dL v 2. měsíci experimentu a PCV také významně vzrostla. Na konci experimentu se Hb kontrolní skupiny mírně zvýšil, ale byl výrazně nižší než testovací skupina. Výsledky ukazují, že lidé mají dobrou biologickou dostupnost pro heme železo, což je vzájemně potvrzeno experimenty. Účinky proti anemii a biologická dostupnost hemového železa byly studovány pomocí experimentu s obnovením hemoglobinu u potkanů, který ukázal, že heme železo má dobrý antineemický účinek. Rychlost absorpce hemového železa je vyšší, což je samozřejmě lepší než anorganické železo, jako je FeSO4, a produkty odbourávání živočišných bílkovin mohou podpořit jeho absorpci.

2.Biologická funkce
Heme železo udržuje různé fyziologické funkce železa:
1) účastní se procesů přenášení, výměny a tkáňového dýchání kyslíkem;
2) Podílí se na tvorbě a zrání červených krvinek a v kombinaci s porfyrinem v hematopoetické tkáni kostní dřeně pak produkuje Hemin, který zase syntetizuje hemoglobin s globinem;
3) Jako součást enzymů obsahujících železo hraje důležitou roli železa, jako je například železo jako složka katalázy, která podporuje eliminaci peroxidu vodíku v těle a zlepšování zdraví;
4) Železo se také podílí na dalších důležitých funkcích těla, jako je katalyzace přeměny β-karotenu na vitamin A, podpora tvorby protilátek v těle, detoxikace léčiv v játrech a transport lipidů v krvi.

Kde koupit Heme železný prášek?
Můžete mít hluboké pochopení železa Heme. Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel Heme železa, se věnuje poskytování různých Heme železné prášek s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.

Back