Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Výhody D Mannose-FZBIOTECH

Dec 20, 2017

D-mannóza je přirozeně se vyskytující jednoduchý cukr, který se jeví jako bezpečná praktická alternativa léčby infekcí močových cest (UTI). D-mannóza se absorbuje osmkrát pomaleji než glukóza a při požití není převedena na glykogen nebo je uložena v játrech, ale spíše jde přímo do krevního oběhu z horního GI traktu. Proto je D-mannóza většinou filtrována ledvinami a směrována do močového měchýře, která se skládá z polysacharidových molekul. Prstencové projekce na povrchu buněk bakterií E. coli adherují k těmto molekulám a iniciují infekci. V přítomnosti D-mannózy se E. coli přednostně připojují k molekulám D-mannózy , čímž vzniká komplex, který se vylučuje dalším vylučováním.


Hlavním přínosem tohoto cukru pro zdraví je léčba infekcí močových cest, zlepšení zdraví močového měchýře a zlepšení trávicího zdraví.

1) Infekce močových cest (UTIS)

Borůvkový džus je známý svou schopností pomáhat při léčbě nepříjemné infekce močových cest. Tato schopnost je odvozena od aktivní sloučeniny - D-mannózy . Existuje spousta výzkumu, který ukazuje, že D-manóza může pomoci léčit UTI.

Ve studii zveřejněné v roce 2014 bylo 308 žen trpících častými UTI rozděleno do 3 skupin. První skupina byla léčena 2-gramovou dávkou D-mannózy každý den po dobu 6 měsíců. Ostatní skupiny dostávaly buď léky na předpis (nitrofurantoin), které se používaly v případě infekce močových cest, nebo nebyly léčeny vůbec.

Po skončení šestiměsíčního testu vědci zjistili, že pouze 14% žen užívajících D-mannózu utrpělo recidivu UTI v porovnání s 20% v skupině léků na předpis. 60% těch, kteří nedostávali žádnou léčbu, trpěli po opakovaném výskytu infekce.

Výzkumníci dospěli k závěru, že D-mannóza měla významný účinek při snižování rizika opakovaného UTI podobného riziku léků na předpis. Navíc zjistili, že riziko nežádoucích účinků bylo významně sníženo ve srovnání se skupinou, která užívala nitrofurantoin.


2) ZDRAVÍ BLADDER

Stejně jako jeho prokázaná schopnost léčit infekce močových cest, výzkum také ukázal, že D-mannóza může pomoci léčit další stavy močového měchýře a zlepšit zdraví močového měchýře celkově.

Několik studií zkoumalo účinky D-manózy na schopnost bakterií E. coli adherovat na buňku lidského močového traktu. V jedné studii výzkumníci zjistili, že když se snížila hladina D-manózy, zvýšila se schopnost bakterií E.coli přilnout k buňkám.

Další podobná studie byla provedena ve stejnou dobu k analýze jejích účinků na potkany produkující nadměrný moč související s E. coli. Výzkum zjistil, že hladiny bakterií E. coli byly podstatně nižší, když byly krysy ošetřeny doplňkovou D-manózou .


3) DIGESTIVNÍ ZDRAVÍ

Studie také ukázaly, že D-mannóza má potenciál zlepšit trávicí zdraví a chránit před různými stížnostmi trávicího traktu, včetně duodenálních vředů, syndromu dráždivého střeva a případně i rakoviny.

Jedna nedávná studie, která byla publikována v roce 2014, byla zaměřena na analýzu vztahu mezi glykonutrienty a onemocněními pacientů trpících duodenálními vředy a rakovinou žaludku. Vědci zjistili, že je velmi zajímavý.

U pacientů trpících rakovinou žaludku bylo také pravděpodobné, že by měly snížené hladiny mannózových glykanů. Vědci nalezli podobné výsledky u lidí, kteří trpí duodenálními vředy.

Existuje také mnoho důkazů z in vitro a studií na zvířatech, které dokládají, že D-manóza může chránit tělo před nepříznivým účinkem lektinů. Jedná se o typ bílkovin, který se běžně vyskytuje v určitých luštěninách, semenech, zrnech a fazolích. Lektiny jsou také přítomny v některé zelenině a ovoci.

Lektiny jsou velkou součástí západní stravy a nedegradují se v žaludeční kyselině. Díky tomu jsou extrémně odolné a obtížně strávitelné. Lektiny jsou neseny mikroby, které je používají k připojení k hostitelským buňkám.

Studie provedené in vitro a na zvířatech ukázaly, že D-mannóza funguje jako druh molekuly zabijáka. Je schopen vázat na různé dráždivé a alergenní sloučeniny, které by se obvykle navázaly na manózový cukr na buňkách. To chrání tělo před reakcemi souvisejícími s lektinem, jako je syndrom dráždivého střeva, další zánětlivé stomické potíže a případně rakovina tlustého střeva.


Kde koupit prášek D-mannosy ?

Můžete mít hluboké pochopení D-manózy. Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel D-mannosy prášek , byl věnován poskytování různých monomerů s výhodnou cenu. E-mail můžete poslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back