Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Možné zdravotní přínosy ovesného prášku

Mar 15, 2016

US Food and Drug Administration tvrdí, že ovsený prášek , který je součástí celkové zdravé výživy srdce, by mohl snížit riziko srdečních onemocnění.

Možné zdravotní přínosy prášku z ovesných otrub patří: snížení rizika onemocnění koronární arterie, snížení hladiny cholesterolu a snížení rizika kolorektálního karcinomu.
1) Ovesné poruchy a onemocnění koronární arterie
Studie s názvem "Oves na 10 let", publikovaná v časopise American Journal of Lifestyle Medicine, zjistila, že konzumace potravin bohatých na zdroje ovoce v celém ovoci rozpustné vlákniny (oves, ovesné otruby a ovesné mouky) může snížit riziko koronární srdeční choroba.
2) Kolorektální karcinom
Výzkumní pracovníci v Británii a Nizozemsku shromáždili publikované důkazy, které pokryly téměř 2 miliony lidí, aby zhodnotily, zda dieta s vysokým obsahem vlákniny (především z celých zrn a obilovin jako prášek z ovesu ) je spojena s nižším rizikem kolorektálního karcinomu.
Studie zjistila, že pro každých dalších 10 g vlákniny v stravě někoho existuje 10% snížení rizika vzniku kolorektálního karcinomu.
3) Krevní tlak
Článek publikovaný v časopise American Journal of Clinical Nutrition dospěl k závěru, že strava, která obsahuje dostatek celých zrn (jako je prášek z ovsa nebo celozrnný chléb) je stejně účinná jako užívání antihypertenzních léků při snižování krevního tlaku.
4) Trávení a obezita
Podle rozsáhlého sběru vědeckých recenzí zveřejněných v dodatkové verzi britského časopisu Nutrition v říjnu 2014 může prášek z ovesných vláken hrát důležitou roli při zlepšování sytosti, kvality stravy a trávení, kardiovaskulárním a obecném metabolickém zdraví.

Celé zrno se často doporučuje pro své příznivé účinky na gastrointestinální trakt. Výzkumníci naznačují potenciální účinky na zdraví, od zlepšení imunitního zdraví až po snížení rizika obezity a chronických onemocnění.

Podle tohoto nálezu epidemiologické důkazy naznačují, že pravidelná konzumace celozrnných potravin může být korelována s nižším indexem tělesné hmotnosti (BMI). Vědci tvrdí, že konzumace ovesné trávy prachu pomáhá redukovat hlad a zvyšuje pocity plnosti.

Kde koupit Ovesný prášek ?
Můžete mít hluboké pochopení ovesného prášku . Xi'an Fengzu Biological Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel rostlinných extraktů a monomer, se věnuje poskytování různých čistých rostlinných extraktů a monomer s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back