Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Použití a výhody kurkuminového extraktu prášku - FZBIOTECH

Jan 10, 2018

Curcumin je jasně žlutá chemikálie vyráběná některými rostlinami. Je to hlavní curcuminoid z kurkuma (Curcuma longa), člen rodiny zázvorů, Zingiberaceae. Prodává se jako bylinný přípravek, kosmetická přísada, ochucovadlo potravin a barvení potravin.

Má tři druhy, přírodní kurkumin, syntézu kurkuminu a tetrahydrokurminoidy.

Chemicky je kurkumin diarylheptanoid, který patří do skupiny curcuminoidů, což jsou přírodní fenoly zodpovědné za žlutou barvu kurkuma. Jedná se o tautomerní sloučeninu existující v enolické formě v organických rozpouštědlech a jako keto formě ve vodě.

Použití extraktu kurkuminů

Nejběžnější aplikace jsou jako přísada v doplňku stravy, v kosmetice a jako příchutě pro potraviny, jako jsou kurkumy ochucené nápoje na indickém subkontinentu a jihovýchodní Asii. Jako potravinářskou přísadu pro zlato-oranžové zbarvení v kurkuma a připravených pokrmech je její E číslo E100.

Roční prodej kurkuminu se od roku 2012 zvýšil, především kvůli zvýšení jeho popularity. Je přítomen v produktech péče o pleť, které jsou uváděny na trh jako přírodní přísady nebo barviva, zejména v Asii. Největší trh je v Severní Americe, kde prodej překročil v roce 2014 částku 20 milionů dolarů.

Výhody kurkuminového prášku

1.Curcumin používaný především v mnoha potravinách jako barvení hořčice, sýra, nápojů a koláčů;

2.Curcumin používaný pro dyspepsii, chronickou přední uveitidu a bakterie Helicobacter pylori;

3.Curcumin používaný jako topická analgetika a pro koliky, hepatitidu, kožní onemocnění a bolesti na hrudi;

4. S funkcí zlepšení krevního oběhu a léčby amenorey;

5. S funkcí snížení hladiny lipidů, protizánětlivé, choleretické, protinádorové a antioxidační;

6.Curcumin obsahuje antioxidanty, které chrání buňky před poškozením způsobeným volnými radikály;

7.Curcumin má účinek na snížení krevního tlaku, léčbu diabetu a ochranu jater;

8. S funkcí léčby ženské dysmenorey a amenorey.

Kde koupit Curcumin prášek?

Můžete mít hluboké porozumění kurkuminem. Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel kurkumin, byl věnován poskytování různých monomerů s příznivou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back