Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Co je přípravek Capsaicin používán?

Sep 09, 2016

Kapsaicinový prášek je složka nacházející se v různých typech horkých paprik, jako jsou kajenské papriky, které činí papriky pikantní horkou. Je také k dispozici jako výživový doplněk a v topických krémách, které aplikujete na kůži.

Když se krém nebo masť kapsaicinu používá na kůži (topické použití), kapsaicin pomáhá zmírnit bolest. Kapsaicin působí tím, že nejdříve stimuluje a pak snižuje intenzitu bolestivých signálů v těle. I když se bolest může nejprve zvýšit, obvykle se po prvním použití sníží. Kapsaicin stimuluje uvolňování sloučeniny, o které se předpokládá, že se podílí na komunikaci bolesti mezi nervy v míchu a dalších částech těla.

Při aplikaci na kůži může kapsaicin pomoci zmírnit bolesti z:

Poruchy bolesti včetně bolesti po operaci.

Problémy s nervovým systémem, jako je diabetická neuropatie, neuralgie trigeminu a postherpetická neuralgie (šindel).

Bolest hlavy clusteru.

Problémy kloubů, jako je osteoartritida a revmatoidní artritida.

Kožní stavy, jako je psoriáza.

Poranění úst v důsledku chemoterapie nebo záření.

Obecně používáte krémy obsahující kapsaicin pro úlevu od bolesti. Můžete si dát krém na kůži až 4krát denně. Během prvního použití krému může pocit pálení nebo svědění, ale při každém použití se postupně snižuje. Po každém použití si důkladně umyjte ruce, abyste zabránili krému v očích nebo na jiných vlhkých sliznicích, kde může způsobit pocit pálení. Nepoužívejte krém na oblasti poškozené pokožky.

Když budete jíst horké papriky nebo užívat kapsaicin jako doplňku stravy, může kapsaicin zlepšit trávení zvýšením trávicích tekutin v žaludku a bojem proti bakteriím, které by mohly způsobit infekci. Může také pomoci při potírání průjmů způsobených bakteriální infekcí.

Kapsaicin působí jako antioxidant, který chrání buňky těla před poškozením škodlivými molekulami nazývanými volné radikály. Kapsaicin může také pomoci zabránit bakteriálním infekcím.

Příroda Capsaicin může také způsobit, že hlen je tenčí a pomůže jej vyvést z plic. Také se předpokládá, že posiluje plicní tkáně a pomáhá předcházet nebo léčit emfyzém.


Back