Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Co je celekoxib Použití, nežádoucí účinky a přínosy

Jun 06, 2017

Celecoxib perorální kapsle je lék na předpis, který je k dispozici jako značková lék Celebrex. Je k dispozici také v obecné verzi. Generické léky obvykle stojí méně. V některých případech nemusí být k dispozici v každé síle nebo formě jako značka.

Použití celekoxibového prášku

Celekoxib se používá u osteoartrózy, revmatoidní artritidy, akutní bolesti, muskuloskeletální bolesti, bolestivé menstruace, ankylozující spondylitidy a snížení počtu polypoidů tlustého střeva a konečníku u lidí s familiární adenomatózní polypózou. Může být také použita u dětí s juvenilní revmatoidní artritidou, kteří jsou starší než dva roky a vážou více než 10 kg (22 lb).

Pro pooperační bolest se víceméně rovná ibuprofenu. Pro úlevu od bolesti se podobá paracetamolu (acetaminofenu). A při osteoartritidě je acetaminofen léčbou první linie. U osteoartrózy kolene a kyčle může být acetaminofen neúčinný.

Nežádoucí účinky celekoxibového prášku

Viz také část Upozornění.

Může se objevit žaludeční nevolnost nebo plyn. Pokud některý z těchto účinků přetrvává nebo se zhoršuje, okamžitě sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Nezapomeňte, že váš lékař předepsal tento lék, protože rozhodl, že přínos pro Vás je větší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří užívají tento lék, nemá vážné nežádoucí účinky.

Tento lék může zvýšit váš krevní tlak. Pravidelně kontrolujte krevní tlak a informujte svého lékaře, zda jsou výsledky vysoké.

Jak to funguje

Tento lék patří do třídy léků nazývaných nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID). Třída drog je skupina léků, které pracují podobným způsobem. Tyto léky se často používají k léčbě podobných stavů.

NSAID blokují enzym nazvaný cyklooxygenasa (COX). COX působí ve vašem těle na výrobu chemických látek, které způsobují bolest a zánět. Tím, že blokují COX, NSAID jako tato léčiva zastavují tvorbu těchto chemikálií. To zase snižuje bolest a zánět.

Kde koupit celekoxib prášek?

Můžete mít hluboké znalosti o prášku Celecoxib. Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel monomeru, se věnuje poskytování různých monomerů s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back