Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Co je Dehydroepiandrosteron (DHEA) Používá Dávkování a účinnost

Apr 28, 2017

Dehydroepiandrosteron (DHEA), také známý jako androstenolon, je endogenní steroidní hormon. Je to nejhojnější cirkulující steroidní hormon u lidí, u kterého se produkuje v nadledvinách, pohlavních žlázách a mozku, kde působí převážně jako metabolický meziprodukt v biosyntéze androgenních a estrogenních pohlavních steroidů.

Dehydroepiandrosteron (DHEA) je hormon produkovaný nadledvinami těla. Tělo používá DHEA k tvorbě androgenů a estrogenů, mužských a ženských pohlavních hormonů. Úrovně DHEA dosahují vrcholu ve věku kolem 25 let, poté stále stoupají. V době, kdy jsou lidé ve věku od 70 do 80 let, jejich hladina DHEA je u dospělých pouze 10 až 20%.

Vzhledem k tomu, že hladiny DHEA klesají s věkem, vědci se domnívají, že by DHEA mohla fungovat jako léčba proti stárnutí. U starších lidí byla nižší než normální hladina DHEA spojena s osteoporózou, srdečními chorobami, ztrátou paměti a rakovinou prsu. Neexistuje však žádný důkaz, že nízké hladiny DHEA způsobují tyto stavy nebo že užívání DHEA může pomoci jim předcházet. Dodatečné doplňky DHEA se velmi liší v kvalitě. Mnoho testovaných produktů nemá množství DHEA v nich, které označují, že dělají.

Použití dehydroepiandrosteronu (DHEA)

Dostatečně napájené dlouhodobé klinické studie postrádají místo na podporu terapie dehydroepiandrosteronu (DHEA) a doplňku dehydroepiandrosteron sulfátu (DHEAS) (dále jen společně označované jako DHEA / S). Přehledy klinických studií neprokázaly žádné přesvědčivé důkazy, které by podpořily místo v terapii postmenopauzálních příznaků u žen, při zlepšování kognitivní funkce nebo fyzické síly u starších pacientů, při hyperlipidemii nebo inzulínové rezistenci nebo při schizofrenii nebo rakovině. Existují určité důkazy, které podporují užívání doplňků DHEA / S u žen se sníženými rezervami vaječníků, u subpopulací starších žen s osteoporózou a u mírného systémového lupus erythematosus.

Dávkování dehydroepiandrosteronu (DHEA)

DHEA je k dispozici jako orální přípravky, intraorální spreje a transdermální krémy a gely.

Perorálně podávaná DHEA má nízkou biologickou dostupnost (méně než 10%) a intravenózní DHEA podléhá rychlému jaternímu clearance. Transdermální a subkutánní cesty nabízejí větší biologickou dostupnost. Orální DHEA se přemění na neaktivní DHEAS, který pak může působit jako zásobník pro tělo k využití. DHEA 200 mg / den podávané zdravým mužům po dobu jednoho týdne vedlo k hladině DHEA 1 mcg / dL a hladině DHEAS 400 mcg / dL.

Účinky u pacientů infikovaných HIV

V nedávné otevřené studii hodnotící účinek DHEA na depresivní náladu a únavu dostávalo po dobu osmi týdnů perorální dávky DHEA 200 až 500 mg / den u HIV pozitivních pacientů (39 mužů a 6 žen). Z 32 pacientů, kteří dokončili studii, mělo 23 (72%) zlepšení nálady a 26 (81%) mělo snížení únavy. Bylo signifikantní zvýšení hmotnosti a libida tělesných buněk, ale žádný vliv na počet CD4 + lymfocytů nebo hladiny testosteronu u mužů. Pozitivní účinky na náladu, únava a hmotnost tělních buněk pokračovaly další čtyři týdny v následné dvojitě slepé fázi studie.

Kde koupit Dehydroepiandrosteron (DHEA)?

Můžete mít hluboké pochopení Dehydroepiandrosteronu (DHEA). Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel monomeru, se věnuje poskytování různých monomerů s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back