Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Co je Lidocaine?

Nov 28, 2015

Zavedení lidokainu

Lidokain, také známý jako xylokain a lignokain, je lék používaný k oškrabování tkáně v určité oblasti a k ​​léčbě ventrikulární tachykardie. Může být také použit pro nervové bloky. Lidokain smíchaný s malým množstvím epinefrinu je k dispozici, aby umožnil použití vyšších dávek jako necitlivost a prodlužování. Při použití jako injekční roztok obvykle začíná pracovat během čtyř minut a trvá po dobu půl hodiny až tři hodiny. Lidokain může být aplikován přímo na kůži kvůli utlumení.

Původ lidokainu

Lidokaine byla objevena v roce 1946 a šla do prodeje v roce 1948. Je to nejdůležitější lék potřebný v základním systému zdravotní péče. Je dostupná jako obecná léčiva a není příliš drahá.

Funkce lidokainu

1. Místní zánětlivé činidlo

Profil účinnosti lidokainu jako lokálního anestetika je charakterizován rychlým nástupem účinku a středním trváním účinnosti. Proto je lidokain vhodný pro infiltraci, blokovou a povrchovou anestezii.

2.Seartální arytmie

Lidokain je také nejdůležitější antiarytmikou třídy 1b; je používána intravenózně pro léčbu ventrikulárních arytmií (pro akutní infarkt myokardu, otravu digoxinem, kardioverzi nebo srdeční katetrizaci).

3.Ostatní funkce

Inhalační lidokain může být použit jako antitusikum (supresor proti kašli) působícím periferně, aby se snížil reflex kašle. Tato aplikace může být provedena jako bezpečnostní a komfortní opatření u pacientů, kteří musí být intubován, protože snižuje výskyt kašle a jakéhokoli tracheálního poškození, které by mohlo způsobit při vyléčení z anestezie.  

Stručný popis injekcí hydrochloridu lidokainu

Pro přípravu IV infuzních roztoků jsou 40, 100 nebo 200 mg / ml injekcí hydrochloridu lidokainu a před podáním musí být zředěny. Mohlo by dojít k masivnímu předávkování, které má za následek zástava srdce, záchvaty a / nebo smrt, pokud se podává přímým IV podáním bez předchozího zředění.

Back