Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Co je Lidocaine?

Aug 15, 2016

Lidokain , také známý jako xylokain a lignokain , je lék používaný k otupení tkáně v určité oblasti ak léčbě ventrikulární tachykardie. Může být také použit pro nervové bloky. Lidokainový prášek smíchaný s malým množstvím epinefrinu je k dispozici, aby umožnil užívání větších dávek jako zánětu a prodloužení. Při použití jako injekční roztok obvykle začíná pracovat během čtyř minut a trvá po dobu půl hodiny až tři hodiny. Lidokain může být také aplikován přímo na kůži kvůli utlumení.

Časté nežádoucí účinky s intravenózním užíváním zahrnují ospalost, záškuby svalů, zmatenost, změny vidění, necitlivost, brnění a zvracení. Může způsobit nízký krevní tlak a nepravidelnou srdeční frekvenci. Existují obavy, že injekce do kloubu mohou způsobit problémy s chrupavkou. Zdá se, že je obecně bezpečné pro použití v těhotenství. U těch s problémy s játry může být zapotřebí nižší dávka. To je obecně bezpečné používat u těch alergických na tetracain nebo benzocaine. Lidokain je antiarytmický lék třídy Ib. Lidokain působí blokováním sodíkových kanálů a tím snižuje rychlost srdečních kontrakcí. Pokud se lokálně používá jako znecitlivějící činidlo, lokální neurony nemohou signál mozku.

Na co se používá?

Lidokain je většinou používán k otupělosti bolesti. Je ve třídě léků nazývaných lokální anestetika.

Obecně se tento lék užívá k úlevě od bolesti při malých onemocněních. Aplikuje se externě na bolestivou oblast. Také může být injekčně aplikován jako lokální anestetikum v malých operacích a postupech.

Níže jsou uvedeny typické způsoby použití lidokainu :

Chcete-li snížit bolesti kloubů u dětí

Pro zmírnění bolesti spojené s vředy v ústech

Pro snížení podráždění zubů

Zkrácení bolesti zubů

Chcete-li zmírnit bolest v krku

Chcete-li snížit bolesti z ran

Zbavit bolesti a svědění kvůli kousnutí a bodnutí

Pro zmírnění bolesti a svrbení spojených s hemoroidy

Jako lokální anestetikum pro drobné operace a léčebné procedury


Back