Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Co je melatonin?

May 27, 2017

Melatonin je přirozený hormon, který vaše tělo vylučuje, což pomáhá udržovat váš cyklus probuzení a spánku (nazývané také "biologické hodiny"). Cyklus "Wake-sleep" je proces spánku a bdění; u lidí to činí průměr 8 hodin nočního spánku a 16 hodin denní aktivity. Prášek melatoninu je také vyroben synteticky a dostupný bez předpisu jako nadměrný (OTC) výživový doplněk v USA

Melatonin.jpg

Endogenní uvolňování melatoninu (melatonin vyrobené těmito těly) se každým dnem zvyšuje v závislosti na tmě, přičemž vrcholuje mezi 11PM a 3AM přibližně 200 pikogramů (pg) na ml. Noční hladiny hormonů melatoninu jsou zhruba desetkrát vyšší než v průběhu dne. Úrovně prudce klesají před denním světlem a jsou sotva detekovatelné v denním světle. Vzestup a pokles hladin endogenních melatoninů signalizuje buzení a spánek, známý jako náš cirkadiánní rytmus.


Přirozená sekrece melatoninu začíná z tryptofanu aminokyseliny se serotoninem jako prostředkem a poté se uvolňuje na receptory melatoninu v mozku, očích a dalších oblastech, což pomáhá řídit cykly spánku a probouzení. Poločas melatoninu je krátký, zhruba 20 až 50 minut. Metabolizuje (rozkládá se) enzymatickým systémem CYP-450 v játrech a pak se vylučuje močí nebo výkaly.


Kde koupit Melatonin prášek?

Můžete mít hluboké pochopení prášku melatoninu. Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel monomeru, se věnuje poskytování různých monomerů s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back