Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Co je Rofecoxib | Použití, nežádoucí účinky a přínosy

Jun 09, 2017

Rofecoxib je nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), které bylo nyní odstraněno z důvodů bezpečnosti. Byl prodáván společností Merck & Co. k léčbě osteoartrózy, akutních bolestivých stavů a dysmenorey. Rofecoxib byl schválen americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) 20. května 1999 a byl uváděn na trh pod značkami Vioxx, Ceoxx a Ceeoxx.

Rofecoxib získal široké přijetí u lékařů léčených pacienty s artritidou a dalšími stavy způsobujícími chronickou nebo akutní bolest. Celosvětově bylo předem předepsáno rofecoxibu přes 80 milionů lidí.

Rofecoxib se používá ke snížení bolesti, zánětu a tuhosti způsobené osteoartritidou, revmatoidní artritidou a určitými formami juvenilní revmatoidní artritidy; ke zvládnutí akutní bolesti u dospělých; k léčbě migrény; a na léčbu menstruační bolesti.

Výhody prášku Rofecoxib

Rofecoxib se používá k léčbě osteoartrózy, revmatoidní artritidy, akutní bolesti u dospělých a primární dysmenorey, stejně jako akutní léčba migrénových záchvatů s nebo bez aury. Rofecoxib je pevný.

Rofecoxib , selektivní inhibitor cyklooxygenázy-2 (COX-2), je klasifikován jako nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID). Na rozdíl od celecoxibu nemá rofecoxib sulfonamidový řetězec a nevyžaduje enzymy CYP450 pro metabolismus. Stejně jako ostatní NSAID vykazuje rofecoxib protizánětlivou, analgetickou a antipyretickou aktivitu. Zdá se, že NSAID inhibují syntézu prostaglandinu prostřednictvím inhibice cyklooxygenázy (COX), která je zodpovědná za katalýzu tvorby prostaglandinů v pathyway kyseliny arachidonové.

Nežádoucí účinky přípravku Rofecoxib Powder

Prostaglandin je velká skupina lipidů. Prostaglandin I2 / PGI2 / prostacyklin je jen jedním z jeho členů. Prostaglandiny jiné než PGI2 (jako je PGE2) také hrají důležitou roli v regulaci cévního tónu. Prostacyklin / tromboxan se produkují jak COX-1, tak COX-2 a rofecoxib potlačuje jen enzym COX-2, takže není důvod domnívat se, že hladina prostacyklinů je lékem významně snížena. A není důvod domnívat se, že pouze rovnováha mezi množstvím prostacykinu a tromboxanu je určujícím faktorem pro vaskulární tón. Společnost Merck skutečně uvedla, že při testování na zvířatech neexistuje žádný vliv na produkci prostacyklinů v krevních cévách.

Kde koupit Rofecoxib prášek?

Můžete mít hluboké znalosti o prášku Rofecoxib. Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel monomeru, se věnuje poskytování různých monomerů s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back