Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Co je skopolaminový hydrobromid? Injekce skopolaminu využívá přínosů a klinické farmakologie

May 01, 2017

Injekce skopolaminu hydrobromidem, USP je sterilní roztok bromidu skopolaminu (C17H21NO4 • HBr • 3H2O) ve vodě pro injekci. Injekce se konzervuje methylparabenem 0,18% a propylparabenem 0,02%. Scopolamin Hydrobromid Injection je určen pro intramuskulární, intravenózní a subkutánní podání. Hodnota pH (3,5-6,5) se v případě potřeby upraví kyselinou bromovodíkovou.

Injekce skopolaminu - klinická farmakologie

Scopolamin hydrobromid je jedním z hlavních antimuskarinových činidel, které inhibují účinek acetylcholinu (ACh) na autonomní efektory inervované postgangliovými cholinergními nervy stejně jako na hladké svaly, které postrádají cholinergní inervaci. Vyvíjí malé účinky na účinky ACh na místech s nikotinovými receptory, jako jsou autonomní ganglie. Hlavním účinkem tohoto antimuskarinového činidla je přehnaný antagonismus ACh a dalších muskarinových činidel.

Ve srovnání s atropinem se skopolamin v antimuskarinových účincích liší pouze kvantitativně. Scopolamin má silnější účinek na duhovku, ciliární tělo a některé sekreční žlázy, jako je slin, průdušek a pot. Scopolamin v terapeutických dávkách obvykle způsobuje ospalost, euforii, amnézie, únavu a bezesný spánek se sníženým spánkem rychlého očí. Stejné dávky však občas způsobují vzrušení, neklid, halucinace nebo delirium, zejména v případě silné bolesti. Scopolamin snižuje odezvu EEG na stimulaci fotostimulace. Je to účinnější než atropin na antitromorální aktivitu (parkinsonismus) u zvířat indukovaných chirurgickými lézemi. Scopolamin je účinný při předcházení nemoci pohybem tím, že působí na makuly močového měchýře a vaku.

Indikace a použití pro injekci skopolaminu

Injekce skopolaminu hydrobromid , USP je indikován jako sedativní a uklidňující tlumící prostředek k centrální nervové soustavě. V jeho periferních účincích se skopolamin liší od atropinu tím, že je silnějším blokujícím činidlem pro duhovku, ciliární tělo a slinné, průduškové a potní žlázy, ale je slabší ve svém působení na srdce (ve kterém není schopen vyvolat účinky tolerovaného dávky), střevní trakt a bronchiální svalstvo.

Kromě běžných použití pro antimuskarinová léčiva se skopolamin používá jako sedativa pro své centrální depresivní účinky. Často je podáván jako lék na předání osteosyntézy jak pro své sedativně tranquilizující, tak pro antisecretory. Je to účinná antiemetika. Používá se v maniakálních stavech, v delirium tremens a v porodnictví. Jako mydriatický a cykloplegický má poněkud kratší dobu (3 až 7 dní) a nitrooční tlak je ovlivněn méně výrazně než při atropinu.

Kontraindikace

Scopolamin hydrobromid je kontraindikován u pacientů s glaukomem s úzkým úhlem, protože podávání léku může zvýšit nitrooční tlak na nebezpečné hladiny. To se však nestane u pacientů s glaukomem s bočním úhlem. Opakované podávání skopolaminu pacientovi s chronickým onemocněním plic je považováno za potenciálně nebezpečné. Pacienti přecitlivělí na belladonu nebo barbituráty mohou být přecitlivělí na hydrobromid skopolaminu.

Kde koupit Scopolamine Hydrobromid Prášek?

Můžete mít hluboké pochopení skopolaminového prášku hydrobromidu. Xi'an Fengzu Biologické Techology Co, Ltd, jako Čína profesionální dodavatel monomeru, se věnuje poskytování různých monomerů s výhodnou cenu. E-mail můžete odeslat na adresu sales@fengzusw.com přímo za konkurenční cenu a odborné znalosti. Pro dlouhodobou spolupráci jsou k dispozici bezplatné vzorky. Těšíme se na váš dotaz.


Back