Banner
Domů > Znalosti > Obsah

Proč je kolagen důležitý pro lidské tělo?

Jan 21, 2016

Kolagen syntetizovaný lidským tělem hraje mnoho důležitých rolí. Je to nejhojnější protein v lidském těle a látka, která drží celé tělo dohromady. Zatímco produkce kolagenu přirozeně klesá s věkem a mnoho moderních faktorů životního stylu (jako je stres, špatná strava, nerovnováha v oblasti střev atd.) Může snížit schopnost těla produkovat kolagen. Které snižují strukturální integritu pokožky a vedou k propadnutí kůže, vytváření linek a vrásek a oslabení chrupavky v kloubech atd.
Kolagen je prospěšný pro celé tělo, nejvíce je prospěšný pro pokožku. Protože jak člověk stárne, vnější vrstva kůže trčí a ztrácí pružnost v procesu známém jako elastóza. Jak se tak stane, člověk má tendenci vykazovat více známky stárnutí a získání více vrásek.
Dobrou zprávou je, že tyto změny nebudou trvalé ani nezvratné. Ve skutečnosti studie provedená v loňském roce zjistila, že ženy, které užívaly koloidní hydrolyzát pravidelně po dobu 8 týdnů, zaznamenaly 20% snížení vrásek.
Navíc po 8 týdnech příjmu bylo zjištěno statisticky významně vyšší obsah prokolagenu typu I (65%) a elastinu (18%) u dobrovolníků léčených BCP ve srovnání s pacienty léčenými placebem.
To znamená, že doplňkový kolagen zřejmě přispívá ke zlepšení vlastního výrobního procesu těla, protože prokolagen je prekurzorem kolagenu v těle. A také ukázalo, že spotřeba kolagenu může zvýšit elasticitu a vlhkost kůže, což také klesá během procesu stárnutí.
I když to není tak zřejmé, existují další výhody, které by mohly být ještě důležitější. Například kolagen byl studován za svou roli v:
Kostní a kloubní zdraví - Kolagen může být přínosný pro kosti a klouby stejně jako pro kůži. Pomáhá tělu přirozené produkci kolagenu a poskytuje biologicky dostupný zdroj těchto aminokyselin, kolagen může zlepšit zdraví kostí a kloubů v průběhu času. Ve skutečnosti dvojitě slepá placebová studie prokázala významné zlepšení bolesti kloubů.
Hormonální rovnováha - objevující se výzkum ukazuje, že specifické aminokyseliny v kolagenu mohou přispět ke zlepšení aminokyselinové rovnováhy v těle a podpořit produkci přirozeného hormonu těla.

Back